Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Güneşin Uzaklığı

“Bilimin sahte savunucuları her türlü sahte iddiayı doğru gibi göstermek için türlü türlü jargonlar kullanırlar, modern astronominin savunucuları gökteki bulutlara bakıp orada da değişkenlik iddia edebilirler. Ama bu sürekli değişen ve asla istikrarlı olmayan spekülasyonları test etmenin ve onları gerçeğin katı mantığının incelemesine götürmenin bir yolu yok mu? Var aslında. Güneşin mesafesi, tıpkı bir ağaç, bir ev veya bir kilise kulesi gibi trigonometri kullanılarak çok hassas bir şekilde ölçülebilir. Bu yöntem bir evin, bir masanın inşa edildiği temel ilkedir… Güneş her zaman Yengeç ve Oğlak dönenceleri arasında, 3000 mil’den daha az olduğu kabul edilen bir mesafede bulunur; O halde Güneş, bu kadar binlerce km çapında ise, nasıl olurda yalnızca yaklaşık 3000 mil’lik bir alana sıkıştırabilir? Ama mesafeye bakın, diyor profesörler! Bunu zaten yaptık ve sık sık meydan okuduğumuz adamlardan hiçbiri, güneşin mesafesini ölçtüğümüz ilkeyi çürütmeyi başaramadı ... Eğer bir denizci, denizdeki gözlemine güneşin yarı çapını uygulamayı ihmal ederse, gemisinin bulunduğu konumu hesaplarken 16 deniz mili uzakta bulur. Sekstant üzerindeki bir yay dakikası bir deniz milini temsil eder ve yarı çap 16 mil ise, çap tabi ki 32 mildir. Ve sekstant ile ölçüldüğü üzere, güneşin çapı 32 yay dakikası, yani 32 deniz mili çapındadır. Haydi bunu çürütsünler görelim. Bunu kim çürütülmeye çalışılırsa ibretlik olsun diye çerçeveletmeye değer. 


Ya da, kürecilerden gelen sürekli değişen rakamlara inanabilirsiniz!!!, Güneş merkezli iddianın savunucularının astronomik bulguları her zaman çok iddialı ve çok doğru olduğu yaygarası ile sunulmasına rağmen, tarihsel olarak düzenli ve istikrarlı bir şekilde modellerini değiştirmek gibi kötü bir şöhrete sahipler. Örneğin, Kopernik zamanında, Güneş'in Dünya'dan uzaklığını 3.391.200 mil olarak hesapladı. Sonraki yüzyılda Johannes Kepler, aslında 12.376.800 mil uzakta olduğuna karar verdi. Issac Newton bir keresinde şöyle demişti: "28 veya 54 milyon mil uzakta olduğunu düşünmemiz önemli değil, çünkü her ikisi de aynı işi görür!" Ne kadar bilimsel değil mi!? Benjamin Martin 81 ile 82 milyon mil arasında hesapladı, Thomas Dilworth 93.726.900 mil, John Hind pozitif olarak 95.298.260 mil, Benjamin Gould 96 milyon milden fazla dedi ve Christian Mayer bunun 104 milyondan fazla olduğunu düşündü! 


Güneş, onların bilimine göre 3 ila 104 milyon mil uzakta herhangi biri arasında seçim yapabileceğiniz bir uzaklıktadır. Bunların yaptığı şovmenliktir. Çeşitli astronomik çalışmalar için paranızı ödersiniz ve güneşin ne kadar uzakta olmasını istediğinizi seçersiniz. Mütevazı biriyseniz, birkaç milyona gidersiniz; ancak 'çok bilimsel' olmak ve rakamlarınızdan 'matematiksel olarak emin' olmak istiyorsanız, seçiminizi yaklaşık yüz milyonda bir yerde yapmanızı tavsiye ederim. Bir sonraki hesaplama, seçtiğiniz rakamlara aykırı ise, en azından geri çekilmek için bol miktarda "alan" a sahip olacaksınız. "Zamana ayak uydurmak" için her zaman birkaç milyon ekleyebilir veya mesafeyi "en son" doğru rakamlar sütununa ayarlamak için gerektiği kadar uçabilirsiniz. 


Alaya alınacak kadar modern astronominin tamamı, sürprizlerle dolu bir saçma komedi gibidir. Her iddiadan sonra ne tür bir saçmalık veya gülünçlüğün ortaya çıkacağını kimse bilemez. Sıradan sağduyu kurallarını astronomik tahminlerde kullanmıyorlar, çünkü yaparlarsa teorileri yıkılacak. 


Thomas Winship, "Zetetic Cosmogeny" - 1899


(Sayfa 114-120)
Hiç yorum yok