Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

NASA’YA 19 SORUM VAR:

 1. Rusya, Hindistan Çin v.s. son zamanlarda Ay’ın karanlık tarafına iniş yapıyorlar. Neden aydınlık tarafını seçmiyorlar?, ki seçseler bizde elimizdeki kamera ve teleskoplarla bu önemli olaya şahit olsak güzel olmaz mı?
 2. Uluslararası Uzay İstasyonundaki astronotlar neden video kameraları ile Dünyayı Ay’ı ve Güneşi aynı görüntü içinde 360 derece dönerek gösteren videolar çekmiyorlar?
 3. Ay tutulması sırasında uzaydaki uydulardan Dünyayı ve Ayı aynı çerçevede gösterecek şekilde dünyanın gölgesinin Ayın üzerine düştüğünü neden gösteremiyorlar? Şimdiye kadar elimizde olan görüntülerin hepsinde sadece Ay var görüntüde. İkisini birden neden çekemiyorlar?
 4. Uzaya gönderilen roketlerde neden sadece bir kamera roketin üzerinden aşağıyı gösteriyor. Neden uçaklarda olduğu gibi birkaç kamera daha koyup yanını sağını solunu hatta önünü göstermiyor? Kamera sıkıntılarımı var?
 5. NASA’nın dünya diye yayınladıkları fotoğraflarına dikkatli baktığımızda kıtaların büyüklerinin farklı farklı olduğunu görüyoruz. Mesela 2007’deki fotoğraftaki Amerika kıtası 2012’dekinden çok daha küçük. Yoksa kıtalar zaman içerisinde büyüyor mu? Dünyanın görüntülerinin tek seferde alınamadığından bahsedilmişti ve bu sebeple Photoshop mı kullanılıyor? O halde küre dünya fotoğraflarının hiçbirinin gerçek fotoğraf olmadığını söylemek doğru bir ifade değil mi?
 6. Aslında çapı 12.750 km olan bir küreden yukarı doğru çıkan gözlemci 6.000 km civarında küresel bir gezegen görmesi lazım değil mi? (35 mm kamera ile =62° görüş açısı demek) Peki GO-PRO ile çekilenler yine kendi düzenleyici programı kullanıldığında ufuk çizgisi neden hep göz hizasında kalıyor, küre üzerindeki bir gözlemde böyle düz görünmesi teknik olarak mümkün olmaması lazım değil mi?
 7. Astronotlar neden vakum kazanında test yapmıyorlar? 1967’de La Blanc test sırasında bayıldığında vakum hangi seviyedeydi? Eğer şu anda vakum altında test yapılıyorsa hangi seviyede vakum kullanılıyor? Uzayın vakumu 10 üzeri -17 Torr ise, ki bu epey güçlü bir vakum, astronot kıyafetleri ve astronotlar bu vakuma nasıl dayanıyorlar?
 8. Son zamanlarda ‘Düz Dünya’ diye bir çılgınlık çıktı adamlar teknik, mühendis, fizikçi ve matematikçilerden yani teknik insanlardan oluşuyor, öyle sokak ağzı ile de konuşmuyorlar sadece iddia etmiyorlar ve dedikleri konularda deneyler de yaparak dediklerini ispat ediyorlar. Dünyanın eğiminin bir türlü teknik olarak gözlemlenememesi ve bu yüzden tüm deneylerin zemin düz olarak düşünülerek yapılması, dünya Dome kubbeye çarpan ve kırılan roketler, uzayda mevcut 10 üzeri -17 tor vakuma dayanamayacak giysi ve makine teçhizatları ile hareket edilmesi , uzaydaki yüksek radyasyona ve ısıya aletlerin ve canlıların nasıl karşı koydukları, daha bir çok soru ile acaba bunlar Hollywood çekimleri mi dedirtecek videoları hem de NASA sitesinden alıp önümüze atıyorlar. “Düz dünyacılara cevap veremiyoruz, mahçup oluyoruz sinirleniyoruz, Ay’a tekrar gidilse onların gidilmez iddiasına cevap verilir bizimde mahcubiyetimizi giderirdi.”
 9. Teknoloji hızla ilerliyor, arabalar, trenler, uçaklar, gemiler hepsi bundan 50 sene öncesine göre çok daha ileride. Bilgisayarlar, cep telefonları çok gelişti. Gerileyen bir tek dal var o da uzay teknolojisi. NASA Baş Astronotu Dan Petit “Ay’a nano saniyede giderdim, ama o teknoloji artık yok bizde, yeniden kurmakta epey zor” dedi. Neden uzay teknolojisi 50 yıldır geriye giden tek dal?, diğer dallar ileri gittiği halde. Yada Aya gitmek çok maliyetli ise, NASA’nın yıllık 19 milyar dolar bütçesi günlük 52 milyon dolar yapar, bu kadar büyük bir parayla bu Aya gitmeyi başaramıyorlarsa, NASA’nın daha kaç paraya ihtiyaçları var bunu yapmak için? 1969’da Ay’a gitme projesi 25 milyar dolar tutmuş bugünün parasıyla 150 milyar dolar eder. Şimdi niye 500-600 milyar dolar gerekiyor aynı proje için? Ayrıca niye bu kadar para lazım? Her türlü cihazın, malzemenin eskiye göre çok daha ucuzladığı günümüzde uzay teknolojisi niye eskiye göre daha pahalı?
 10. Dünya kendi ekseni etrafında saatte 1600 km hızla dönüyor ve güneş etrafında 108.000 km hızla dönüyor ve güneş sistemi içindeki gezegenler ile birlikte samanyolu galaksisinin etrafında saatte 720.000 km hızla dönüyor deniyor... Bu hızların toplamı sesten hızlı neredeyse ve ışık hızına kafa tutacak rakamlardan bahsediliyor... ve biz bunu atmosfer yüzünden hissedemiyoruz deniyor.. ama öyle olsa bile bu kadar hızı atmosferden çıkan bir araç derhal hissetmelidir... Şu durumda Mars’a giden bir roket hangi yönde hangi hızda kaç gün gidiyor da hedefe varıyor?
 11. Düz Dünya evrenin zemininde olduğumuz ve üzerimizde bir gök kubbe olduğundan bahsediyor, hesap kitapları da, gözlemleri de var ve düz dünya tartışmaları karşısında tek yapılan sadece hafife alır gibi davranmanız... Ciddi bir cevapla tüm bu tartışmaları neden sonlandırmıyorsunuz? Doğrusu biz sorduklarına cevap veremiyoruz. Alçak yrüngedeki uydularımız neden güneyde Avusturalya’daki insanları ters ters yüzen gemileri, ters uçan uçakları göstermiyorlar? aynı anda zoom yaparak dünya halkını farklı farklı açılarda neden göstermiyorlar da bu konuyu kapatmıyorlar?
 12. ANTARTİKA ya neden gidilmiyor?, turistlik seyahaetlere bazı yerler özel izinle ancak gidilebiliyor. Antarktika Antlaşması, yerli halkı olmayan ve sözde bir kıta olan Antarktika'nın uluslararası durumunu düzenleyen bir anlaşmadır. 1959'da imzalanmış, 1961'de uygulanmaya başlamıştır. Bugüne kadar 50 ülke tarafından imzalanarak onaylanmıştır. O günden bu güne kadarda bu anlaşma hiçbir ülke tarafından bozulmadan uygulanarak süregelmiş, dünyanın en sağlam ve bozulmayan tek antlaşmasıdır. Bu antlaşmaya göre belirli bölgelere, sorumlu askeri ve bürokratik izinler olmadan ne turist olarak nede keşif amaçlı giremezsiniz. Antartika buz çemberinin bazı yerleri hariç %95’ine yakınına yaklaşmanız dahi mümkün değildir. İzin almanız gerekmektedir. Bu el birliği ile korunan ve uygulanan anlaşma ve askeri hareketliliğin nedeni, orada, insanların görmelerini istemedikleri bir şeyleri, saklamayı mı amaçlamaktadırlar diye, insan sormadan edemiyor. Neden Antarktika’da düz dünyacıların serbestçe keşif yapmalarına izin verilmiyor?
 13. Bir grup araştırmacı tarafından hararetle tartışılan hakkında bir sürü belgesellerin bile yapıldığı bir konu var ama komplo terorisinin ilerisinde, ellerinde görüntüler de var. NASA dahil hiçbir sözde uzay ajansı, uzaya çıkmayı başaramadı deniyor. Bunun aksini isbat etmek için roketle uzaya çıkarken kesintisiz canlı yayın neden yapmıyorsunuz?
 14. Apollo 11 ile Ay yüzeyine yapılan Amerika Birleşik Devletleri'nin bu uzay uçuşunda astronotlar Neil Armstrong ve Buzz Aldrin 20 Temmuz 1969 günü saat 20:18'de (EEZ) Ay yüzeyine iniş yapmış ve orada yürümüşlerdir denmiştir. Ancak son araştırmalarda NASA’nın aya çıkamadığını, bunun soğuk savaş döneminde bir senaryo olduğu tezini daha da kuvvetlendirmiş ve hatta Amerikan başkanlarından olan Obama’nın bile, bir basın açıklamasında “Önümüzdeki yıllarda, alçak dünya yörüngesinden çıkmak için yeterli teknolojiye sahip olacağız” şeklinde açıklamalarıyla, uzaya hiç çıkılmadığını itiraf etmiştir. Eğer zaten daha önce Aya çıkıldıysa neden hala alçak dünya yörüngesine çıkmak hedef olarak gösteriliyor?
 15. Neden NASA mühendisi Orion projesi ile Van Allen Kuşaklarının radyasyon testi yapılırken bu test sayesinde Van Allen kuşağının ötesine insanlı araçlar gönderebileceklerini söylemiştir? NASA zaten Ay’a gittiğinde bu sorunu halletmemişmiydi? Neden Orion projesinde ölçülen radyasyon oranları Ay’a gidildiği zamankinden daha yüksek çıkmıştır? Rakamlar neden birbirini tutmamaktadır?
 16. Neden Uluslararası Uzay İstasyonunda çalışan kadınlar jöle ile saçlarını havada tutmaya çalışmaktadır? Eğer yerçekimsiz ortamda iseler saçları serbest bir şekilde hareket ediyor olması gerekmez mi?
 17. Şimdiye kadar yapılmış hiçbir araç, hele ki yüksek bir vakum içinde çalışan bir araç, sızdırmazlık sorunu yaşamadan yıllarca çalışır vaziyette kalamamıştır. Nasıl oluyorda Uluslararası Uzay İstasyonu yıllardır contaları değişmeden çok yüksek vakum ortamında bir sorun olmadan çalışabiliyor?
 18. Uluslararası Uzay İstasyonu şimdiye kadar yapılmış en mükemmel araç olmalıki yıllardır sorunsuz çalışıyor. Neden bu harika cihazın montaj aşamalarını gösteren tek bir video bulmak mümkün değil. Bir kaç CAD animasyonu hariç neden gerçek görüntüler yok?
 19. Neden Mars’ta çekilen görüntülerde çeşitli hayvan figürlerinin, kuşların olduğu fotoğraflara rastlıyoruz. Ve çekilen yer aynı dünyada bir yer gibi. Neden Kanada Devon adasında Mars projesi araçları ve Mars’a gönderilen rover aracın aynısı var? Ve bunları Google Earth’den görmek mümkün. Dünyada biraz kırsal kesime gitsek telefonumuz çekmezken, nasıl oluyorda buradan Mars ile sorunsuz haberleşebiliyorsunuz? Böyle bir teknoloji varsa neden insanlığın hizmetine sunulmuyor? Böylece telefonumuzun çekmeme sorunu tümüyle giderilmiş olurdu.

Hiç yorum yok