Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Küreye inananların Cevap Veremediği 19 Soru


 1. İddia edilen küre dünyanın eğimini neden göremiyoruz, ölçemiyoruz ve bulamıyoruz?
 2. Okyanuslar, denizler, dereler göller kürenin üzerinde nasıl eğilerek dökülmeden duruyorlar?
 3. Suyun yüzeyi daima aynı seviyede düz duruyor ise dünya nasıl küre olabilir?
 4. Neden ufuk çizgisi ne kadar yükseğe çıkarsanız çıkın daima düzdür? Neden herhangi bir eksende eğim göremiyoruz?
 5. Uluslararası (Sahte) Uzay İstasyonu Termosfer tabakasında 2500°C’de neden erimiyor?
 6. NASA neden 50 yıldır Ay'a tekrar gidemiyor?
 7. NASA 1969 teknolojisi ile Ay'a giden Apollo ile kablolu telefon kullanarak nasıl konuştu?
 8. Neden hala küre dünyanın uzaydan çekilmiş gerçek bir fotoğrafı yok? Neden hepsi CGI?
 9. Eğer dünya güneşin etrafında her 6 ayda 180 derece konum değiştiriyorsa, yani her 6 altı uzaya baktığımız istikamet tamamen ters taraf ise neden yüzyıllardır insanlık aynı yıldız kümelerini görüyor?
 10. Eğer güneş Samanyolu’nda hızla yol alıyor, Samanyolu’da uzayda hızla yol alıyor, onları takip etmeye çalışan zavallı dünya fıldır fıldır spiraller çizerek perişan vaziyette onları takip etmeye çalışıyor ise nasıl oluyorda dünyadan gözlem yapan biri için kuzey yıldızı binlerce yıldır hiç değişmeden aynı yerinde duruyor?
 11. Ay fıldır fıldır dünyanın etrafında dönüyorsa, dünyada fıldır fıldır güneşin etrafında dönüyorsa Ayın evreleri 6 ay sonra dünya güneşin öbür tarafına geçtiğinde neden farklı taraftan başlamıyor? Gerçekte böyle birşey gözlemlemiyoruz ancak güneş merkezli modelde evrelerin yönleri değişiyor olmalıydı.
 12. Güneş merkezli modelde eğer bir gün 24 saat ise ve dünya güneşin etrafında bir turu 365.25 günde tamamlıyorsa, örneğin Haziran 21’de İstanbul’da öğlen 12 iken dünyanın İstanbul’un olduğu yüzü güneşe bakıyor ise, güneşin 180 derece öbür tarafına geçtiğinde 21 Aralık’ta İstanbul’da öğlen 12’de güneşin aksi istikamete bakıyor olacağı için neden gece olmuyor?
 13. Neden hiçbir mühendislik hesaplarında köprü, geçit, tünel, demiryolu, kanal yapımlarında dünyanın iddia edilen eğimi hesaba katılmıyor?
 14. Neden Amiral Byrd bir mülakatta Antarktika’nın ötesinde kıtalar olduğunu söylemiştir? Küre bir dünyada Antarktika’nın ötesinde kıtalar nasıl olabilir? 
 15. Neden uçaklar iddia edilen eğime göre irtifa kazanmadan uçabilmek için burunlarını sürekli yere doğru kırmak zorunda kalmıyorlar? Eğim varsa neden gyroscope cihazı ufuk çizgisi sürekli sabit kalıyor?
 16. Eğer mevsimler dünyanın iddia edilen 23.4 (66.6) derecelik eğiminden dolayı oluşuyorsa, yani 93 milyon mil ötedeki güneşin mesafesi sadece binde birden bile küçük bir değişimden dolayı değiştiği için kuzey yada güney daha fazla ısınıyor yada soğuyorsa neden dünyanın öbür tarafı güneşe bakmayan yüzü donmuyor?
 17. Nasıl oluyorda 10-17 Torr (1,3 10-20 Atm) değerindeki aşırı yüksek vakum olduğu iddia edilen Uzay ortamı atmosferi ve dünyanın üzerindeki herşeyi söküp yutmuyor?
 18. Nasıl olurda uzay araçları fıldır fıldır dönen atmosferden sabit havasız olan uzaya savrulmadan çıkıyor ve aynı şekilde geriye dönerken büyük bir hızla uzayda yol alan dünyaya yetişip geriye atmosfere sorunsuz giriyor?
 19. Eğer NASA’nın (sahte) bilim adamları Van Allen kemerinin tehlikesinden dolayı günümüzde uzaya insan gönderemeyeceğimizi söylüyorsa nasıl oluyorda bu zamana göre taş devri teknolojisi sayılan 1960’ların teknolojisi ile o zamanlarda Aya defalarca insan gönderip gidip geldiler?


7 yorum:

 1. Flat Earth, Düz Dünya...

  YanıtlaSil
 2. Çoğunu anlamayacaksınız, yalanlayacaksınız ama yarım araştırmayla bir kısmını cevaplayayım.
  1,2,3 ve 4-Dünya yuvarlak olduğu için yer kabuğu eğimlidir. Dünya’nın yarıçapı 6630 km ve çevresi de yaklaşık 40 bin km olduğu için ilk bakışta insan gözü Dünya’yı düz görüyor.(https://khosann.com/wp-content/uploads/2017/02/hull-down-03.png)
  5-Termosferde bulunan havayı oluşturan moleküller çok seyrektir. Bu yüzden termosferde ISS zarar görmez.
  6,19-Van Allen kuşağı yeni keşfedilmedi. Van Allen'dan dolayı aya gidilemeyeceğini söylediklerini sanmıyorum. Aya neden 1960'da gidildiği ve şuan insan gönderilmediğiyle ilgili birçok haber var. Araştırıp öğrenebilirsiniz.(https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/47-yildir-neden-aya-gidilemiyor-nasada-gorevli-turk-bilim-insaniacikladi,4HTwihQG00qvFri7Gzj1Nw/PWrRpoH1Hk-GUAzH0NsIJw)
  7-Kablolu telefon kullanılmadı. Telsiz 1896 yılında vardı. Çokça savaşlarda cephelerde de kullanıldı. Kablosuz iletişim yeni icat değildi.
  8-Ay'dan dünyanın 2 adet fotoğrafı(https://www.youtube.com/watch?v=HphuJ3qjip0)
  9-(https://bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/gokyuzunde-gordugumuz-yildizlar-neden-mevsimden-mevsime-degisiyor#:~:text=Y%C4%B1ld%C4%B1zlar%C4%B1n%20g%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BCndeki%20konumlar%C4%B1n%C4%B1n%20de%C4%9Fi%C5%9Fmesinin%20iki,y%C4%B1ld%C4%B1zlar%C4%B1n%20konumlar%C4%B1%20gece%20boyunca%20de%C4%9Fi%C5%9Fir.)
  10-Güneş gün boyunca doğudan batıya doğru bir hareket yapar. Fakat aslında hareket eden Yer’in kendisidir. Yer’in kendi etrafındaki dönüşünden ötürü gece boyunca yıldızlar da hareket ediyor olarak görünür. Yer kendi dönüş ekseni etrafında döndüğünden ötürü, yıldızlar da bu eksenin etrafında dönüyormuş gibi görünür. Kutup yıldızı ise hemen hemen bu eksenle aynı doğrultuya denk düştüğünden gece boyunca sabitmiş gibi görünür. Zaten sürekli kuzeyde kaldığı için kuzey yıldızıdır. Yer değiştiriyor olsaydı kuzey yıldızı olmazdı.
  11,12-Öğlen 12de karanlık olmaması için 24 saat lik zaman dilimi kullanılıyor zaten. 6 aylık zaman geçsede istanbul yine 12 güneşe bakar sadece dünyanın konumu değişir. (https://www.youtube.com/watch?v=snZeGN0TeCQ)
  13- Mühendislikte %100 doğrulukta hesap yapılmaz. Dünyadaki eğim hesaplara katılamayacak kadar düşüktür.
  16-
  17-Uzayda atmosfer yoktur.
  18-Hava yükseklere çıktıkça yavaşça seyrelir. Aniden uzay boşluğuna çıkma gibi bir durum yok. Büyük bir hızda yol alan dünyaya yetişmiyor, dünyayla zaten aynı hızda hareket ediyor. Bunların çok basit simule edilmiş halleri

  YanıtlaSil
 3. ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=4D1yZaxW3Hw

  YanıtlaSil
 4. 16. Soruya cevap bulamamışsın Orome.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cünkü mesele geliş açısı. gelirken katettiği mesafe değil. yaz aylarında bize daha dik açıyla gelir. güney yarımküreye ise daha eğimli bir açı ile. iki tarafa da güneş ısınları düşer ama bize daha dik.

   Sil
 5. copy paste yapıp cevap veriyorlar,şaka gibi. biri şunu bana açıklasın. roket dünya atmosferinde iken dünyanın dönüşüne bağımlıdır, aya gitmek için atmosferden çıkması lazım. buraya kadar tamam. çıktı diyelim artık dünya ile ilişkisi kesildi, dünyanın güneş etrafındaki dönüş hızı saatte 107bin km. roket çıktıktan 1 saat sonra dünya 107bin km uzağa gitti :D gitti mi gitmedi mi? ay da yerinde durmuyor ki mübarek o da hareket ediyor değil mi? yani devamını yazamıyorum. nasıl olsa copy pasteciler bir şeyler uydurmuştur. adamlar o kadar üşengeç ki düşünmek bile yoruyor onları??? biri de çıkmış suyun yüzeyi dış bükey diyor.nerde gördün dış bükey olduğunu? o zaman su terazisini lugattan kaldıralım gitsin, hiç bir işe yaramıyor. çekim çekim diyorlar, o roketi düşünemiyorum yani uzayda ne yapar ne eder? :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zaten gidis ve donuslerde enerjiden de en iyi sekilde tasarruf etmek icin konumlar surekli hesaplaniyor, gezegenin donus ivmesinden de faydalaniliyor.
   Suyun dokulmemesi ise komik bir soru, tamamen yer cekimi kaynakli. Bu soyle de dusunebilirsin; cay ocaklarinda dagitim icin bir tepsi olur ve sov amacli bazen onu cevirirler. Aynen su da boyle gezegen uzerinde sabit kaliyor.

   Sil