Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Küreye inananların Cevap Veremediği 19 Soru


 1. İddia edilen küre dünyanın eğimini neden göremiyoruz, ölçemiyoruz ve bulamıyoruz?
 2. Okyanuslar, denizler, dereler göller kürenin üzerinde nasıl eğilerek dökülmeden duruyorlar?
 3. Suyun yüzeyi daima aynı seviyede düz duruyor ise dünya nasıl küre olabilir?
 4. Neden ufuk çizgisi ne kadar yükseğe çıkarsanız çıkın daima düzdür? Neden herhangi bir eksende eğim göremiyoruz?
 5. Uluslararası (Sahte) Uzay İstasyonu Termosfer tabakasında 2500°C’de neden erimiyor?
 6. NASA neden 50 yıldır Ay'a tekrar gidemiyor?
 7. NASA 1969 teknolojisi ile Ay'a giden Apollo ile kablolu telefon kullanarak nasıl konuştu?
 8. Neden hala küre dünyanın uzaydan çekilmiş gerçek bir fotoğrafı yok? Neden hepsi CGI?
 9. Eğer dünya güneşin etrafında her 6 ayda 180 derece konum değiştiriyorsa, yani her 6 altı uzaya baktığımız istikamet tamamen ters taraf ise neden yüzyıllardır insanlık aynı yıldız kümelerini görüyor?
 10. Eğer güneş Samanyolu’nda hızla yol alıyor, Samanyolu’da uzayda hızla yol alıyor, onları takip etmeye çalışan zavallı dünya fıldır fıldır spiraller çizerek perişan vaziyette onları takip etmeye çalışıyor ise nasıl oluyorda dünyadan gözlem yapan biri için kuzey yıldızı binlerce yıldır hiç değişmeden aynı yerinde duruyor?
 11. Ay fıldır fıldır dünyanın etrafında dönüyorsa, dünyada fıldır fıldır güneşin etrafında dönüyorsa Ayın evreleri 6 ay sonra dünya güneşin öbür tarafına geçtiğinde neden farklı taraftan başlamıyor? Gerçekte böyle birşey gözlemlemiyoruz ancak güneş merkezli modelde evrelerin yönleri değişiyor olmalıydı.
 12. Güneş merkezli modelde eğer bir gün 24 saat ise ve dünya güneşin etrafında bir turu 365.25 günde tamamlıyorsa, örneğin Haziran 21’de İstanbul’da öğlen 12 iken dünyanın İstanbul’un olduğu yüzü güneşe bakıyor ise, güneşin 180 derece öbür tarafına geçtiğinde 21 Aralık’ta İstanbul’da öğlen 12’de güneşin aksi istikamete bakıyor olacağı için neden gece olmuyor?
 13. Neden hiçbir mühendislik hesaplarında köprü, geçit, tünel, demiryolu, kanal yapımlarında dünyanın iddia edilen eğimi hesaba katılmıyor?
 14. Neden Amiral Byrd bir mülakatta Antarktika’nın ötesinde kıtalar olduğunu söylemiştir? Küre bir dünyada Antarktika’nın ötesinde kıtalar nasıl olabilir? 
 15. Neden uçaklar iddia edilen eğime göre irtifa kazanmadan uçabilmek için burunlarını sürekli yere doğru kırmak zorunda kalmıyorlar? Eğim varsa neden gyroscope cihazı ufuk çizgisi sürekli sabit kalıyor?
 16. Eğer mevsimler dünyanın iddia edilen 23.4 (66.6) derecelik eğiminden dolayı oluşuyorsa, yani 93 milyon mil ötedeki güneşin mesafesi sadece binde birden bile küçük bir değişimden dolayı değiştiği için kuzey yada güney daha fazla ısınıyor yada soğuyorsa neden dünyanın öbür tarafı güneşe bakmayan yüzü donmuyor?
 17. Nasıl oluyorda 10-17 Torr (1,3 10-20 Atm) değerindeki aşırı yüksek vakum olduğu iddia edilen Uzay ortamı atmosferi ve dünyanın üzerindeki herşeyi söküp yutmuyor?
 18. Nasıl olurda uzay araçları fıldır fıldır dönen atmosferden sabit havasız olan uzaya savrulmadan çıkıyor ve aynı şekilde geriye dönerken büyük bir hızla uzayda yol alan dünyaya yetişip geriye atmosfere sorunsuz giriyor?
 19. Eğer NASA’nın (sahte) bilim adamları Van Allen kemerinin tehlikesinden dolayı günümüzde uzaya insan gönderemeyeceğimizi söylüyorsa nasıl oluyorda bu zamana göre taş devri teknolojisi sayılan 1960’ların teknolojisi ile o zamanlarda Aya defalarca insan gönderip gidip geldiler?


Hiç yorum yok