Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Küre Dünya Dininin Zanna Dayalı 10 Emir İnanç Esasları


 1. Eğim olduğuna iman et ama göremezsin, ölçemezsin. Şu ana kadar yapılan bütün gözlem, ölçüm ve deneyler eğim diye birşeyin olmadığını ispat etmesine rağmen sen kendi gözlem ve tecrübelerine değil küre dinine iman et. 
 2. Döndüğümüze iman et ama hissedemezsin, ölçemezsin. Şu ana kadar hiçbir bilim adamı ve hiçbir cihaz döndüğümüzü ölçemediği halde bilime değil, küreye iman et. Boşver bilimi. 
 3. Uzay diye vakumlu bir ortam olduğuna, ve uzay gibi yüksek vakumlu bir ortamla atmosfer gibi basınçlı bir ortamın yanyana arada bir çeper olmaksızın durduğuna iman et ama gidemezsin, göremezsin, vakumun atmosfer ile yanyana bir çeper olmaksızın durmasının mümkün olmadığını ispat etsen dahi inanma, fiziksel kurallara ve bilime inanma küreye iman et.
 4. Yerçekimi diye bir kuvvet olduğuna iman et ama bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor, ölçemezsin, hissedemezsin. Şu ana kadar hiçbir bilim adamı yerçekiminin neden kaynaklandığını bulamamış olsada, yerçekimi denen şeyin nasıl çalıştığını açıklayabilen henüz çıkmamış olsada sen küreye kayıtsız şartsız iman et. Doğanın ve evrenin elektromanyetizma ile çalıştığı ispat edilsede sen bilime inanma küreye iman et. Helyum balonu yerçekimi merçekimi dinlemeden uçuyorsada sen küreyi sorgulama. Küre dünyada yerçekimi sayesinde bazı yerlerde tersine yürüyen insanların olduğuna iman et. Sana mantıklı gelmese de asla sorgulama, aklını ipotek et. Çünkü sen küreye iman etmelisin. Şeytan öyle emretti.
 5. Güneşin yüz elli milyon km uzaklıkta, Ayın üçyüz bin km uzaklıkta olduğuna iman et ama ölçemezsin, yakında gibi görürsün kendi gözlerine inanma küre dinine iman et.
 6. 55 milyar ışık yılı ötede (5,2 10e20) kara delik olduğuna ve onun resmini çektiğimize iman et ama göremezsin, ölçemezsin, ölçümlerimizi sağlama yapamazsın, sen ne anlarsın cahil halk.
 7. Aya gittiğimize iman et, eski teknoloji ile nasıl oldu ise gittik, bugünün teknolojisi ile gidemiyoruz dediğimizde sorgulama, çektiğimiz görüntüler stüdyoda çekilmiş izlenimi versede sen yinede küreye iman et. Ayın kendi ışığını verdiğini görsende Güneş ona ışık vermiş olmalı olduğuna iman et, sorgulama. 
 8. Güneş dünyadan kat kat büyük olmalı ve güneşin bizim etrafımızda değil bizim güneşin etrafında dönmemiz gerekir, hatta Güneş bizim tanrımızdır dediğimizde itiraz etme, bizim tanrımıza iman et. Kendi Tanrı’nı ve semavi dinleri terk etmelisin. Çünkü şeytan öyle emrediyor. Kutsal kitaplar tersini söylesede inanma, sorgulama.
 9. Milyarlarca yıl önce hasbelkader hiçbirşeyin patlaması sonucu ardında hiçbir irade olmaksınız boşlukta bir araya gelen gazların tesadüfen seni yarattığına iman et. Sana mantıklı gelmesede aklını kullanma, sorgulama. Maymundan geldik dediğimizde hiçbir delilimiz olmasada sorgulama, delil diye iddia ettiklerimiz fosilleri inceleme, asla dokunma. Sen sadece iman et.
 10. Kürenin üzerinde suyun dökülmeden durduğuna, yapıştığına, suyun yüzeyinin eğildiğine iman et, fizik kuralları bunun tam tersini ispat etsede kendi gözlem ve bilgilerine inanma, küreye iman et. Suyun yüzeyinin büküldüğünü göremezsin, ölçemezsin, farketmez sen sadece düşünmeden, sorgulamadan küreye iman et. Sen ne anlarsın cahil. Sen mühendis olsan ne yazar. NASA’da MASA başında olan mühendisler gibi küreye iman etmemişsen seni mühendis saymazlar.

1 yorum:

 1. Ali Hakan abi ellerinize ve emeklerinize sağlık. Rabbim ilminizi arttırsın.

  YanıtlaSil