Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Dünyanın Düz Ve Sabit Olduğunun 19 Kanıtı 1. Ufuk Çizgisi bir gözlemci için 360 derece etrafında daima düzdür. Ufuk çizgisi gözlemci yükseldikçe daima gözlemcinin göz hizasına yükselir. Bu ancak dünya düz ise mümkündür. Eğer dünya küre olsaydı (ki istediği kadar büyük bir küre olsun) ufuk çizgisi gözlemci yükseldikçe yükselmez, ve yükseldikçe eğimden dolayı ufuk çizgisi gözlemcinin göz hizasının altında kalırdı
 2. Amatör olarak yapılan yüksek irtifa balonlarının tümümde yada uçakta çekilen fotoğraf ve videolarda ufuk çizgisi daima düzdür. Sahte Uzay kurumlarının yaptıkları çekimlerde ufuk çizgisi kasıtlı olarak ya balık gözü lensle eğilip bükülmekte yada bilgisayarda CGI olarak üretilen resimler gerçek diye insanlara sunulmaktadır.
 3. Su fiziksel olarak daima seviyesini bulur ve daima seviyesi düzdür. Eğer dünya küre olsaydı suyun yada okyanusların eğilip bükülüyor olması gerekirdi. Suyun eğimli durması fizik kurallarına aykırıdır. Dolayısıyla dünyanın dörtte üçünün su olduğu kabulüyle dünyanın küre olması imkansızdır. 
 4. Yapılan bütün gözlem, fotoğraf ve ölçümlerde iddia edilen eğim bulunamamıştır. Yapılan bütün deneylerde ister lazer, ister radyo dalgası yada başka bir araç olsun iddia edilen eğimi farketmek, ölçmek yada gözlemlemek mümkün değildir. Eğimin olmadığı yerde küre dünyadan bahsetmek mümkün değildir. 
 5. Eğer dünya fıldır fıldır kendi etrafında, ve aynı zamanda fıldır fıldır güneşin etrafında dönerken, güneşte fıldır fıldır Samanyolu galaksisinde dönüyor ve Samanyolu galaksisi büyük bir hızla uzayda ilerliyor ve uzayda büyük bir hızla genişliyor olsaydı, en ufak sarsıntıya, dönmeye, sallantıya hassas olan biz insanların iddia edilen bu hareketleri hissetmememiz mümkün değildi. Rüzgarsız bir günde yaprağın dahi kımıldamadığına şahit oluyorsak dünyanın hareketsiz olduğunu söylemek akla, mantığa ve sağduyuya uygun bir tesbit olur. Dünyanın inanılmaz hızlarda uzayda gittiğini iddia etmek akla, mantığa ve sağduyuya aykırıdır. Eğer dünya hareketli olsaydı yaprağın dahi kımıldamadığı bir zamana rastlamamız mümkün olmazdı.
 6. Eğer dünya iddia edilen hızlarda dönüyor, yer değiştiriyor, ilerliyor olsaydı yüzyıllardır insanlık aynı yıldız kümelerini görüyor olamazdı. Beş bin yıl önce yapılan piramitlerin yıldızlara göre konumu beş bin yıl sonra hala bir santim dahi değişmeden aynı yerde kalıyorsa dünyanın uzayda hareket halinde olduğu iddiası tutarsızdır. Bu durum dünyanın hareket etmediğinin delilidir.
 7. Eğer dünya dönüyor olsaydı uçakların doğu batı istikameti ile batı doğu istikametlerinde uçuş süreleri birbirinden çok farklı olurdu. Zira uçak havalandıktan sonra yer dönüyor olsaydı ya uçağı gideceği yere daha hızlı ulaştırır yada daha yavaş ulaştırırdı. Eğer dünya dönüyor olsaydı havalanmış bir uçağın yere inmesi mümkün olmazdı. 
 8. Eğer Uzay denen boşluk vakum ortamı olsaydı, dünyanın atmosferini ve üzerinde ne var ne yoksa kolaylıkla söker atardı. Uzayın iddia edilen vakum seviyesi inanılmaz derecede yüksek bir vakumdur. Böyle bir vakumun gücüne karşı direnmek mümkün olamazdı. Böyle yüksek bir vakumun dünyanın üzerinde herhangi bir çeper olmadan atmosfer ile temasta olması fizik kurallarına aykırıdır.
 9. Eğer dünya küre olsaydı kuzeyde ve güneyde ekvatordan eşit uzaklıktaki enlemlerde aynı sıcaklıklar, bitki örtüleri ve hayvan türleri görmek mümkün olurdu. Oysa güneye indikçe ve Antarktikada soğuk kuzeyden çok daha fazladır. Antarktika belli bir yerden sonra soğuk o kadar artarki canlı yaşamının izlerine rastlanmaz. Oysaki kuzeyde böyle bir durum görmek mümkün değildir.
 10. Eğer dünya küre olsaydı Güneş tutulması sırasında Ayın gölgesi 70 kilometreden daha büyük olurdu. Yapılan gözlemlerde güneş tutulmasına neden olan şeyin Ay olmadığı kesin olarak gözlemlenmiştir.
 11. Eğer dünya küre olsaydı Ay tutulması sırasında Güneşin doğuşuna yada batışına şahit olamazdık. Eğer güneş ve dolunayı aynı anda görebiliyorsak Ayı gölgeleyen şeyin dünya olması mümkün değildir.
 12. Eğer dünya küre olsaydı uçaklar mesafe aldıkça eğimin artmasından dolayı burunlarını sürekli yere doğru çevirmek zorunda kalırlardı. Eğimden dolayı kazandıkları irtifayı telafi etmezlerse kendilerini uzayda bulmaları işten bile olmazdı. Oysaki uçaklardaki Jiroskop cihazının ufuk çizgisini sabit tutması mesafe aldıkça irtifa kazanmadığının delilidir. Bu da dünyanın düz olduğunun delilidir.
 13. Eğer dünya küre olsaydı Güney’e doğru indikçe dünyayı çepeçevre dolaşmak ekvatora göre gittikçe azalan mesafelerde olması gerekirdi. Halbuki Güney’e indikçe mesafeler gittikçe artmaktadır.
 14. Eğer dünya küre olsaydı uçaklar Güney kutbu üzerinden uçarak gidecekleri yere en kestirmeden giderdi. Oysaki Antarktika üzerinden uçuşlar tümüyle yasaktır. Güney kutbundan dünyanın öbür tarafına ulaşmak mümkün değildir. Buda dünyanın küre olamayacağının delilidir.
 15. Küre bir dünyada pusulanın doğru kuzeyi ve doğru güneyi göstermesi mümkün değildir. Zira pusulayı eğimli olduğu iddia edilen dünyanın neresine koyarsanız koyun göstereceği yönler uzayda bir yer olacaktır. Küre bir dünyada pusulanın aynı anda kuzeyi ve güneyi göstermesi mümkün değildir. Oysaki pusula daima düz bir yüzeyde çalışır. Düz olmayan yüzeye konulan pusula ile yönünüzü bulamazsınız. Bu da dünyanın düz olduğunun ispatıdır.
 16. Güneşin doğuşu ve batışı, gemilerin ufukta kaybolması gözümüzün perspektif kuralına görüyor olmasından dolayıdır. Güneşin yada gemilerin kaybolmasının iddia edilen eğimle alakası yoktur. Zira dürbün, teleskop yada zoom yapabilen bir fotoğraf makinası ile kaybolduğu iddia edilen güneşi yada gemileri tekrar görme mesafesine getirmek mümkündür. Bu da cisimlerin iddia edilen eğimin ardında kalmadığının yani dünyanın küre olmadığının ispatıdır.
 17. Gemilerin kayalıklara çarpmaması için yapılan deniz fenerlerin kilometrelerce öteden görülebiliyor olması eğim olmadığının ispatıdır. Küre bir dünyada deniz fenerinin geceleri ve sisli havalarda uzak mesafelerden gemilere yol gösterebilmesi yani işe yaraması mümkün olmazdı, eğimin ardında kalırdı ve gemiler kayalıklara çarpardı.
 18. Kilometrelerce uzunluktaki tüneller, demiryolları, kanallar, köprüler dünyanın eğimi hesaba katılmadan yapılmıştır. Eğer iddia edilen eğim olsaydı mühendislerin hesaplarında kullanmaları gerekirdi. Halbuki hiçbir mühendislik hesaplamalarında eğim hesaba katılmamıştır. Bu da dünyanın düz olduğunun ispatıdır.
 19. Eğer dünya küre olsaydı NASA her yaptığı çalışmada dünyanın düz olduğunu saklamak için sahtecilik yapmak zorunda kalmazdı. Bilgisayarda grafik tasarımcının çizdiği CGI küre dünyayı gerçek diye, havuzda çektikleri görüntüleri uluslararası uzay istasyonunda çektik diye yutturmaya çalışmazlardı. Uzay istasyonunda sanki uzayda yerçekimsiz ortamda olduğu izlenimi vermek için kızlar saçlarını jölelemez, kablo kullanarak ayakları yerden kesilmiş izlenimi vermeye çalışmazlardı. Eğer dünya küre olsaydı NASA animasyon ve CGI yerine gerçek fotoğraflar kullanırdı. Bu da dünyanın küre olmadığının ve olamayacağının en önemli delillerinden biridir.


3 yorum:

 1. eğer dünya düz olsaydı dünyanın güneş alan orta ve karanlık tarafa en yakın bölgesindeki insanlar güneşi soldan sağa doğru giderken görürlerdi ve güneşin üzerinden geçtiği bölgelerdeki alanlara göre daha loş olurdu. ama dünyanın her yerinde doğudan batıya tepemizden geçecek şekilde görürüz. bu da dünyanın yuvarlak olduğunun en basit kanıtıdır.

  YanıtlaSil
 2. Eğer dünya düz ise, niçin uçaklarin yörüngeleri düz değil. Ekte ( https://snipboard.io/Fa75Z3.jpg ) , https://www.flightradar24.com/ adresinden aldığım görüntu var, isteyen de girip inceleyebilir. Ucaklarin yörüngelerine bakarsaniz hep bir eğim var. Özellik transatlantik ucuşlarda bu eğim çok bariz. Tek tek ucaklari secip bakabilirsiniz. Ucak firmalari kar etmek icin, A noktasindan B noktasina en kisa mesafeden gitmek için hesap yaparlar. Eğer dünya düz olsaydi, bu ucaklar dümdüz bir dogrultuda gider ve varacaklari yere daha kisa mesafeden varirlardi. Ekte verdigim görüntüde Atlanta'dan Seul'e giden ucak nicin duz degildi, egimli bir rotadan gidiyor? Lütfen açiklar misiniz? Eğer dunya yuvarlaktir yalani varsa, bu kadar havayolu sirketi de mi bu yalana ortaklar? Ve bu yalan icin bu kadar masrafli ucuşlar gercekleştiriyorlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer dünya uçuş güzergahlarını ingiltere kraliyet ailesi belirliyorsa bunu 100 değil 100 binde değil 100 milyonkere düşünmemiz gerekir burdaki soruların hepsinin düz dünya kavramına göre cevapları var sadece araştırın derim kestirip atmayın eminimki eğer sağlıklı ve ciddi bir araştırma içine girerseniz yalanların dünyasında kavrulduğumuzu göreceksiniz ve çok daha fazla ve farklı konularıda farkedeceksiniz

   Sil