Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Dünyanın Düz Ve Sabit Olduğunun 19 Kanıtı


 1. Ufuk Çizgisi bir gözlemci için 360 derece etrafında daima düzdür. Ufuk çizgisi gözlemci yükseldikçe daima gözlemcinin göz hizasına yükselir. Bu ancak dünya düz ise mümkündür. Eğer dünya küre olsaydı (ki istediği kadar büyük bir küre olsun) ufuk çizgisi gözlemci yükseldikçe yükselmez, ve yükseldikçe eğimden dolayı ufuk çizgisi gözlemcinin göz hizasının altında kalırdı
 2. Amatör olarak yapılan yüksek irtifa balonlarının tümümde yada uçakta çekilen fotoğraf ve videolarda ufuk çizgisi daima düzdür. Sahte Uzay kurumlarının yaptıkları çekimlerde ufuk çizgisi kasıtlı olarak ya balık gözü lensle eğilip bükülmekte yada bilgisayarda CGI olarak üretilen resimler gerçek diye insanlara sunulmaktadır.
 3. Su fiziksel olarak daima seviyesini bulur ve daima seviyesi düzdür. Eğer dünya küre olsaydı suyun yada okyanusların eğilip bükülüyor olması gerekirdi. Suyun eğimli durması fizik kurallarına aykırıdır. Dolayısıyla dünyanın dörtte üçünün su olduğu kabulüyle dünyanın küre olması imkansızdır. 
 4. Yapılan bütün gözlem, fotoğraf ve ölçümlerde iddia edilen eğim bulunamamıştır. Yapılan bütün deneylerde ister lazer, ister radyo dalgası yada başka bir araç olsun iddia edilen eğimi farketmek, ölçmek yada gözlemlemek mümkün değildir. Eğimin olmadığı yerde küre dünyadan bahsetmek mümkün değildir. 
 5. Eğer dünya fıldır fıldır kendi etrafında, ve aynı zamanda fıldır fıldır güneşin etrafında dönerken, güneşte fıldır fıldır Samanyolu galaksisinde dönüyor ve Samanyolu galaksisi büyük bir hızla uzayda ilerliyor ve uzayda büyük bir hızla genişliyor olsaydı, en ufak sarsıntıya, dönmeye, sallantıya hassas olan biz insanların iddia edilen bu hareketleri hissetmememiz mümkün değildi. Rüzgarsız bir günde yaprağın dahi kımıldamadığına şahit oluyorsak dünyanın hareketsiz olduğunu söylemek akla, mantığa ve sağduyuya uygun bir tesbit olur. Dünyanın inanılmaz hızlarda uzayda gittiğini iddia etmek akla, mantığa ve sağduyuya aykırıdır. Eğer dünya hareketli olsaydı yaprağın dahi kımıldamadığı bir zamana rastlamamız mümkün olmazdı.
 6. Eğer dünya iddia edilen hızlarda dönüyor, yer değiştiriyor, ilerliyor olsaydı yüzyıllardır insanlık aynı yıldız kümelerini görüyor olamazdı. Beş bin yıl önce yapılan piramitlerin yıldızlara göre konumu beş bin yıl sonra hala bir santim dahi değişmeden aynı yerde kalıyorsa dünyanın uzayda hareket halinde olduğu iddiası tutarsızdır. Bu durum dünyanın hareket etmediğinin delilidir.
 7. Eğer dünya dönüyor olsaydı uçakların doğu batı istikameti ile batı doğu istikametlerinde uçuş süreleri birbirinden çok farklı olurdu. Zira uçak havalandıktan sonra yer dönüyor olsaydı ya uçağı gideceği yere daha hızlı ulaştırır yada daha yavaş ulaştırırdı. Eğer dünya dönüyor olsaydı havalanmış bir uçağın yere inmesi mümkün olmazdı. 
 8. Eğer Uzay denen boşluk vakum ortamı olsaydı, dünyanın atmosferini ve üzerinde ne var ne yoksa kolaylıkla söker atardı. Uzayın iddia edilen vakum seviyesi inanılmaz derecede yüksek bir vakumdur. Böyle bir vakumun gücüne karşı direnmek mümkün olamazdı. Böyle yüksek bir vakumun dünyanın üzerinde herhangi bir çeper olmadan atmosfer ile temasta olması fizik kurallarına aykırıdır.
 9. Eğer dünya küre olsaydı kuzeyde ve güneyde ekvatordan eşit uzaklıktaki enlemlerde aynı sıcaklıklar, bitki örtüleri ve hayvan türleri görmek mümkün olurdu. Oysa güneye indikçe ve Antarktikada soğuk kuzeyden çok daha fazladır. Antarktika belli bir yerden sonra soğuk o kadar artarki canlı yaşamının izlerine rastlanmaz. Oysaki kuzeyde böyle bir durum görmek mümkün değildir.
 10. Eğer dünya küre olsaydı Güneş tutulması sırasında Ayın gölgesi 70 kilometreden daha büyük olurdu. Yapılan gözlemlerde güneş tutulmasına neden olan şeyin Ay olmadığı kesin olarak gözlemlenmiştir.
 11. Eğer dünya küre olsaydı Ay tutulması sırasında Güneşin doğuşuna yada batışına şahit olamazdık. Eğer güneş ve dolunayı aynı anda görebiliyorsak Ayı gölgeleyen şeyin dünya olması mümkün değildir.
 12. Eğer dünya küre olsaydı uçaklar mesafe aldıkça eğimin artmasından dolayı burunlarını sürekli yere doğru çevirmek zorunda kalırlardı. Eğimden dolayı kazandıkları irtifayı telafi etmezlerse kendilerini uzayda bulmaları işten bile olmazdı. Oysaki uçaklardaki Jiroskop cihazının ufuk çizgisini sabit tutması mesafe aldıkça irtifa kazanmadığının delilidir. Bu da dünyanın düz olduğunun delilidir.
 13. Eğer dünya küre olsaydı Güney’e doğru indikçe dünyayı çepeçevre dolaşmak ekvatora göre gittikçe azalan mesafelerde olması gerekirdi. Halbuki Güney’e indikçe mesafeler gittikçe artmaktadır.
 14. Eğer dünya küre olsaydı uçaklar Güney kutbu üzerinden uçarak gidecekleri yere en kestirmeden giderdi. Oysaki Antarktika üzerinden uçuşlar tümüyle yasaktır. Güney kutbundan dünyanın öbür tarafına ulaşmak mümkün değildir. Buda dünyanın küre olamayacağının delilidir.
 15. Küre bir dünyada pusulanın doğru kuzeyi ve doğru güneyi göstermesi mümkün değildir. Zira pusulayı eğimli olduğu iddia edilen dünyanın neresine koyarsanız koyun göstereceği yönler uzayda bir yer olacaktır. Küre bir dünyada pusulanın aynı anda kuzeyi ve güneyi göstermesi mümkün değildir. Oysaki pusula daima düz bir yüzeyde çalışır. Düz olmayan yüzeye konulan pusula ile yönünüzü bulamazsınız. Bu da dünyanın düz olduğunun ispatıdır.
 16. Güneşin doğuşu ve batışı, gemilerin ufukta kaybolması gözümüzün perspektif kuralına görüyor olmasından dolayıdır. Güneşin yada gemilerin kaybolmasının iddia edilen eğimle alakası yoktur. Zira dürbün, teleskop yada zoom yapabilen bir fotoğraf makinası ile kaybolduğu iddia edilen güneşi yada gemileri tekrar görme mesafesine getirmek mümkündür. Bu da cisimlerin iddia edilen eğimin ardında kalmadığının yani dünyanın küre olmadığının ispatıdır.
 17. Gemilerin kayalıklara çarpmaması için yapılan deniz fenerlerin kilometrelerce öteden görülebiliyor olması eğim olmadığının ispatıdır. Küre bir dünyada deniz fenerinin geceleri ve sisli havalarda uzak mesafelerden gemilere yol gösterebilmesi yani işe yaraması mümkün olmazdı, eğimin ardında kalırdı ve gemiler kayalıklara çarpardı.
 18. Kilometrelerce uzunluktaki tüneller, demiryolları, kanallar, köprüler dünyanın eğimi hesaba katılmadan yapılmıştır. Eğer iddia edilen eğim olsaydı mühendislerin hesaplarında kullanmaları gerekirdi. Halbuki hiçbir mühendislik hesaplamalarında eğim hesaba katılmamıştır. Bu da dünyanın düz olduğunun ispatıdır.
 19. Eğer dünya küre olsaydı NASA her yaptığı çalışmada dünyanın düz olduğunu saklamak için sahtecilik yapmak zorunda kalmazdı. Bilgisayarda grafik tasarımcının çizdiği CGI küre dünyayı gerçek diye, havuzda çektikleri görüntüleri uluslararası uzay istasyonunda çektik diye yutturmaya çalışmazlardı. Uzay istasyonunda sanki uzayda yerçekimsiz ortamda olduğu izlenimi vermek için kızlar saçlarını jölelemez, kablo kullanarak ayakları yerden kesilmiş izlenimi vermeye çalışmazlardı. Eğer dünya küre olsaydı NASA animasyon ve CGI yerine gerçek fotoğraflar kullanırdı. Bu da dünyanın küre olmadığının ve olamayacağının en önemli delillerinden biridir.24 yorum:

 1. eğer dünya düz olsaydı dünyanın güneş alan orta ve karanlık tarafa en yakın bölgesindeki insanlar güneşi soldan sağa doğru giderken görürlerdi ve güneşin üzerinden geçtiği bölgelerdeki alanlara göre daha loş olurdu. ama dünyanın her yerinde doğudan batıya tepemizden geçecek şekilde görürüz. bu da dünyanın yuvarlak olduğunun en basit kanıtıdır.

  YanıtlaSil
 2. Eğer dünya düz ise, niçin uçaklarin yörüngeleri düz değil. Ekte ( https://snipboard.io/Fa75Z3.jpg ) , https://www.flightradar24.com/ adresinden aldığım görüntu var, isteyen de girip inceleyebilir. Ucaklarin yörüngelerine bakarsaniz hep bir eğim var. Özellik transatlantik ucuşlarda bu eğim çok bariz. Tek tek ucaklari secip bakabilirsiniz. Ucak firmalari kar etmek icin, A noktasindan B noktasina en kisa mesafeden gitmek için hesap yaparlar. Eğer dünya düz olsaydi, bu ucaklar dümdüz bir dogrultuda gider ve varacaklari yere daha kisa mesafeden varirlardi. Ekte verdigim görüntüde Atlanta'dan Seul'e giden ucak nicin duz degildi, egimli bir rotadan gidiyor? Lütfen açiklar misiniz? Eğer dunya yuvarlaktir yalani varsa, bu kadar havayolu sirketi de mi bu yalana ortaklar? Ve bu yalan icin bu kadar masrafli ucuşlar gercekleştiriyorlar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer dünya uçuş güzergahlarını ingiltere kraliyet ailesi belirliyorsa bunu 100 değil 100 binde değil 100 milyonkere düşünmemiz gerekir burdaki soruların hepsinin düz dünya kavramına göre cevapları var sadece araştırın derim kestirip atmayın eminimki eğer sağlıklı ve ciddi bir araştırma içine girerseniz yalanların dünyasında kavrulduğumuzu göreceksiniz ve çok daha fazla ve farklı konularıda farkedeceksiniz

   Sil
  2. Dünyanın düz veya yuvarlak olmasının kine ne yararı var. İnsanlar neden kimsenin çıkarına olmayan bir hususta yalan söylesin? Bence bakış açınızı bir değiştirin derim.

   Sil
  3. Uçak rotası yorumuna cevap vermek istiyorum. O rotaları küre Dünya değil de düz Dünya haritasında incelerseniz anlayacaksınız.syglr

   Sil
  4. Ahmet Bey, o ortaları coğrafyanın küreliği düzlüğü belirlemiyor, siyasi sınırlar belirliyor. Hiç mi duymadınız "rus jetleri hava sahamızı ihlal etti, ege de it dalaşı, Suriye hava sahası kapatıldı VS" türü haberleri.

   Sil
  5. Polat. Düz dünya haritasında o dediğin uçuşlar dümdüz bir güzergahta gerçekleşiyor.

   Sil
 3. bence duz olmasinda bir sakinca yok nasa bosa kastiriyo dunya duzdur desin gecsin. kralice de manyagin tekiymis ucaklarin rotasini degistirmek neymis ya.:) hayir sen de ayri psikopatsin oturmus site yapmissin dunya şöyle düzdür böyle düzdür birak bu cok onemli bilgi sana kalsin diger gerizekalilar yuvarlak sansın.

  YanıtlaSil
 4. Cehalet seviyenize hayran kaldim :) yalnız hepsini okumaya tahammul edemedim.

  YanıtlaSil
 5. Aptallık Moda olmuş arkadaşlar ne ispatlıyosunuz bu ruh hastasına. Bu arkadaşın temel olarak ilkokul seviyesinden itibaren yeniden eğitim alması lazım.

  YanıtlaSil
 6. Bu düzlük yuvarlak şekilde mi? Kare şeklinde mi? Dikdörtgen şeklinde mi?
  Lütfen cevap istiyorum. Soracak sorum var.

  YanıtlaSil
 7. Diğer gezegenler de mi düz

  YanıtlaSil
 8. Gezegen diye bir şey yok ki, hep NASA uyduruyor bunları. Uzay diye bir şey de yok. NASA düzmeceleri. Ay ve Güneş te yuvarlak değil, öyle olsaydı döndüklerini görebilmemiz gerekmez miydi? Kim görmüş bunların döndüğünü? Kimse. Hep NASA uydurmaları.

  YanıtlaSil
 9. havalanmış bir uçak yerküre dönüş hızı + 800km/h ile ilerler. inişte de, Dünya'nın dönüş hızına düşmesi yeterlidir. Nasıl kafalar bunlar anlamadım. Ayrıca Dünya düz olsa düz denirdi, kim neden böyle bişeyi gizlemeye kassın ki? neyse odur. Ayrıca gözlemlenemez dediğiniz herşey deneyle gözlemlenebilir, sular da düzlem gibi değil merkeze çekilen ortasında ağırlık olan bir paaşüt gibi yüzeyde durabilir. ne içiyorsunuz siz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir yolcu uçağının havaalanına iniş hızı 260 km yer küre dönüş hızı 1600 km bilmiyorsun bari araştır ve öğren.

   Sil
 10. uçaklar olası motor arızasında inebileceği yer 100 kmden az olacak şekilde rota planlalar. GÜney kubu üzerinden geçmeme sebebi budur.

  YanıtlaSil
 11. TübitAK'ta çalışıyorum size bazı gizli bilgiler vermem lazım ama kimseye söylemeyin.
  Geçtiğimiz aylarda birden fazla uzaya çıkış denemesi yaptık ancak hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Bunun üzerine MİT ajanlarının yardımı ile SpaceX'in son gemisinin blueprintlerini çaldık ve tekrar denedik. Ancak yine uzaya çıkamadık. Sonra o Blueprintleri incelediğimizde bu geminin uzaya çıkmak gibi bir amacı olmadığını ve sadece şov amaçlı bir maketimsi bir şey olduğunu fark ettik. Bunun üzerine yeni çalışmalarda bulunduk ve dehşet verici sonuçlara ulaştık.
  1- Bir uçakla (Pilot A.K.K. bu çalışma sonrasında şehid oldu) dik bir şekilde göğe çıktı ve dünyanın düzlüğünü gösteren deliller elde ettiğini olmeden önce belirtti. Şu an uçağın karakutusundan veriler kurtarılmaya çalışılıyor. Kurtardık mı halkla paylaşacağız.
  2- Bu düz dünyayı kanıtlamamızdan ötürü MİT'le işbirliğine giriştik ve bazı ajanlarımız İngiltere kraliyet ailesinden çok önemli bilgiler sızdırdılar. Bu bilgilerin başında bir Yahudi olan kraliçe Elizabeth'in siyonist Rockefeller'lar ile işbirliğine gidip nasıl yuvarlak dünya ilüzyonunu ortaya koyduğu var.
  3- Bu ilüzyonun en önemli amacı İslam alemini bu tarz konulara çekerek öteki dünyadaki mükâfatlardan uzaklaştırmak olduğu belgelerde mevcud.

  YanıtlaSil
 12. Burada gündüz iken Amerika'da nasıl gece oluyor, ya da denizde bir noktadan devamlı doğuya giden gemi nasıl tekrar aynı noktaya geliyor

  YanıtlaSil
 13. Düz dünya şakası yapmaktan bıkmadınız mı? Bu meme'in miladı doldu. Bir de site açmışlar töbe töbe ya :)

  YanıtlaSil
 14. Tamamiyle işsizlik ve can sıkıntısından dolayı yazıyorum.

  1.Ufuk çizgisi ve düzlük olayının fark edilmesi çok zordur. Ufuk çizgisinin eğilimi siz yükseldikçe artar. Fakat dünyanın boyutunu göz önünde bulundurunca çıkan sonuç şöyledir: Bir uçak yolculuğunda(yerden 11km kadar yüksekte) dışarı bakarsanız ufuk çizgisine bakmak için kafasınız sadece 3 derece indirmeniz gerekir. Bu da çok fark edilebilir bir fark değildir tabi. Buna bağlı olarak ufuk eğimi de oldukça düşüktür. İrtifanız arttıkça bakış açısı ve ufuk eğimi artar. Bunun deneyini google earth ile yapabilirsiniz(kameranın yerden yüksekliği sağ altta yazıyor.)

  2.Dünya kareket ederken niye bazen rüzgar bile hareket etmiyor diye merak ediyorsanız, düşünün rüzgarı ne hareket ettirir. Uçakta yolculuk yaparken saatte 600km sabit hız ile hareket ederken nasıl koltuğunuza yapışık kalmıyorsanız, aynı şekilde dünya üzerindeki şeyler de ters yöne doğru tepmiyor. Dünya saniyede 460 metre hızla döner, ama uzay boşluğunda birşeylere çarpıp etmeden yağ gibi döndüğü için bunu fark etmezsiniz.

  3. Uçakların doğu batı hızına da değinirsek; uçak zaten yerdeyken dünya ile aynı hızda dönüyor. Doğu ve batıya gidiş hızını etkilemez ki zaten uçak yere göre değil, rüzgarın hareketine doğru uçar ve işin ironik yanı, dünyanın dönüşü aslında rüzgarları etkiler, dolayısıyla uçaklar bir şekilde dünyanın dönüşünden etkilenir ama bunu rüzgar diyip görmemezlikten geliyoruz.

  5.Yıldız kümesi argümanı son derece saçma. Uzay olayları için 5000 yıl son derece küçük bir zaman dilimidir ve evrende hareket eden milyarlarca galaksi ve gök cizim olduğu biliniyor. Yıldızlar da dünyanın güneş etrafındaki dönüşü gibi bizim samanyolu galaksimizin merkezindeki devasa kara delik etrafında döner, bu güzden fazla bir değişim göremezsiniz. Kuzey ve Güney yarımkürelerin birbirine bağlı iki farklı yıldız kubbesi görmesi zaten düz dünya teorisini tek başına çürütüyor.

  6. Uzay vakumu açıklaması da tam bir saçmalık. Uzay bombuş değildir, atmosferimizdeki gibi uzayda da gaz, toz, bulut gibi şeyler vardır(gezegenler, yıldızlar ve diğer herşey de dahil). Atmosferimiz, dünyanın yer çekimi ile uzay arasında bulunur ve yer çekimi azaldıkça-başka bir deyiş ile dünyadan uzaklaştıkça/yükseldikçe basın azalır ve bir yerden sonra uzayın basınci ile eşitlenir.

  7. Uçaklar uçtukça burunlarını yere doğru eğer. Jiroskoplar da bundan etkilenir. Gelişmiş yolcu uçakları jiroskopların oluşturacağı hatayı hesaplayıp buna göre telafi eder. Küçük uçaklarda da jiroskop yanındaki bir çubuk ile yer çekimine göre jiroskop u kalibre edersiniz.

  8. Antartika üzerinden uçuşlar yasak değildir. Tek etmen, uluslar arası havacılık kuralları gereği, çift motorlu uçaklar, uçuşun herhangi bir anında motor arıza yaşadığında yaşamaları riskine karşı, ulaşabilecekleri menzilde hava alanı bulundurmaları zorundadır. Bu dünya üzerindeki bütün uçuşlarda geçerlidir. 4 motorlu uçaklarda bu menzil daha yüksek olduğu için onlar kutup üzerinden uçabilirler. Buna rağmen kutupların ortasını delip geçen bir uçuş yoktur, çünkü ortada böyle bir rota yoktur. Sağından solundan geçiş, ortasından geçmeye göre daha kısa bir rotadır.

  9."Gözün perspektif kuralı" denen birşey yoktur, sallamadır. Güneşin doğuşunu ve batışını güneş doğup battığı için görürsünüz. Düz dünya teorisi ufku izleyerek çürütebildiğiniz için böyle sallamasyon şeyler genel olarak uydurulur.

  10. Nasanın dünya küresi fotoğrafları, sizin telefonunuzla çektiğiniz panaromik fotoğraflar gibi binlerce fotoğrafın birleştirilmesi ile yapılır. Birbirine yapıştırılmış binlerce fotoğraftan daha güzel olsun diye de bulutları ve ışığı sonradan ekler. Nasa bunu kendi de açıkladı ve hiçbir zaman saklamadı. Kompla teoricileri de bulutların sonradan eklendiğini söyleyip sanki kendileri büyük bir kandırmacayı ortaya çıkardıklarını sanıyorlar. Uluslar arası uzay istasyonunu iyi bir teleskop ile yerden görebilirsiniz ve youtube üzerinden canlı kameradan dünyayı izleyerek karşılaştırabilirsiniz de. Hatta telefona yükleyeceğiniz bir app yardımı ile canlı olarak dünyaya göre nerede olduğunu da görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5- Uzay olayı kelimesine güldüm ama kendinle çelişmene daha çok güldüm.

   5000 yıl demişsin, bırak 5000 yılı, bahsedilen hızlarda savruluyorsak, ertesi gün farklı yıldızları görmemiz lazımdı.

   Sirius, polaris,tüm yıldızlar tamamiyle aynıdır, bu yüzden bu dediklerinin bir değeri yok.

   7- Uçağın icadından bu yana hiçbir zaman jiroskop veya başka bir araç ile dünyanın eğimi hesaplanıp, uçağın burnunu eğme muhabbeti olmamıştır.
   Jiroskop tamamen mekanik olarak çalışır,dijital-otomatik düzelten bir mekanizma yoktur temel çalışma mantığında, bu iddiaların arasında en boşu, en çok çürütüleni ve aksi kesinlikle iddia edilemez olanı.

   8- Antartika üzerinden uçuşlar yasaktır, bahsettiğin "belli şartlar altında" durumu, tıpkı umhurbaşkanına küfür diye bir kanun olmamasının yanında, cumhurbaşkanına küfür edince silivriyi boylaman gibi bir durumdur.

   Öyle bir şey yok ama öyle bir şey var yani.

   9- Optik bilgisi öğren, aksi iddia edilemez diğer muhabbette bu.
   Denizde gözden kaybolan gemiyi, zoom ile geri getirebilirsin, bu defalarca çürütüldü.

   10- Dünya düz olduğu için, düz bir diski, küreye giydirmek için zaten photoshop kullanmalısın, tek haklı cümlen bu.

   Ancak, neden uzaydan, kadraj içinde dünyanın döndüğü bir video yok?

   Diğer bir mevzu, ISS diye bahsedilen uzay balonunun içinde insan yok.

   O yüksekliğe bir insan çıkabilir mi çıkamaz mı ayrı konu ancak buna göre gerek yok, stüdyo ve beyni yıkanmış bir toplum yeter.

   Sil
 15. Kimse inanmıyor ama Dünya düz. Sınırlarıda Abdnin silahlı askerleriyle çevrili kimseyi geçirmiyorlar.Elbet bir gün inanan insanlar ele ele verip sınırı aşarak uzaya zıplayacaklardır.

  YanıtlaSil
 16. Dogru ve yanlış olması kadar önemli olan sorgulamak Dusunceden korkmamak lazım

  YanıtlaSil