Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Dünyanın Düz Ve Sabit Olduğunu Çürütmeye Çalışanlara 19 Tavsiye


 1. Asla unutmayın bir zamanlar bizde sizin gibi küre dünyaya inanıyorduk
 2. Hepimiz dünyanın düz olduğunu iddia edenleri ilk defa duyduğumuzda aynen sizin verdiğiniz o ilk tepkiyi verdik “Olur mu öyle şey ya! Bu devirde bu konu hala tartışılıyor mu? Bunlar akıllarını kaybetmiş olmalı”.
 3. Bizde sizin gibi hayatımız boyunca küre dünya propagandası ile büyüdük, dünyayı küre zannettik.
 4. Bizde sizin gibi aynı okullara gittik, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite yıllarında aynı şekilde küre dünya doktrini ile zehirlendik, sizin aldığınız küre dünya eğitimini bizde aldık.
 5. Bizde sizin gibi aynı televizyon programlarını seyrettik, sizin gibi küre dünyayı televizyonda gördük, gerçek zannettik.
 6. Bizde sizin gibi uzayla ilgili aynı kitapları okuduk, aynı müzelere gittik, aynı rasathaneleri ziyaret ettik. Bizde sizin gibi aynı uzay filmlerini seyrettik, sinemaları doldurduk, aynı uzay filmlerinin devamını sabırsızlıkla bekledik, aynı sizin gibi uzay filmlerini gerçek zannettik yada ileride gerçekleşebilecek bir hadise zannettik.

 7. Bizde sizin gibi uzay hakkında aynı belgeselleri, aynı bilim-kurgu programlarını, ilgiyle takip ettik. Astronotların gerçekten uzaya çıktığını, uzay gemilerinin uzay yolculuğu yaptığını zannettik. Bizde sizin gibi uzaylıları gerçek zannettik, birilerinin bizden uzaylıları sakladığını zannettik. Uzaylıların geçmişte dünyayı ziyaret ettiğini, gelecekte bir gün dünyaya tekrar geleceğini zannettik.
 8. Merak etmeyin dünyanın düz olduğu ile ilgili sizin aklınıza gelebilecek bütün soruları biz de kendimize sorduk, cevaplarını aradık, araştırdık.
 9. Bize hiç bugüne kadar aklımıza gelmemiş, mükemmel bir delille yada soruyla gelip bize dünyanın küre olduğunu ispatlayacağınızı zannediyorsanız boşuna kendinizi yormayın.
 10. Düz dünya konusu bütün semavi dinlerin ortak olduğu bir konudur. Kuran’da ve Tevrat’ta açık ve net olarak dünyanın düz ve sabit olduğu ifade ediliyor. Aksini iddia etmeye çalışmayın.
 11. Düz dünya konusu sadece dine inananların kutsal kitapta yazdığı için savunduğu bir konu değildir, bilimsel olarak ispat edilebilen bilimsel temeli olan, bilime inananların inandığı bir konudur.
 12. Düz dünyaya inananlar “bilime” karşı değildir, “sahte bilime” karşıdır. Lütfen aradaki farkı anlamadan eleştirmeye kalkmayın. NASA’ya karşı çıkmamız, bilime karşı olmamızdan değil, NASA’nın sahtekarca, yalanlarla elindeki imkanları ve bilimi insanları yanıltmak için kullandığı içindir.
 13. Düz dünyayı savunanların hiçbiri dünyanın kaplumbağanın yada balığın sırtında olduğunu, yada Kopernik’in güneş sistemi modelinde disk şeklinde uzayda yüzdüğünü iddia etmiyor. Bu tür saçma iddiaları düz dünyacılara yakıştırarak düz dünyayı çürütmeye kalkmayın.
 14. Merak etmeyin düz dünyanın kenarlarından düşmezsiniz. Eleştirmeden önce düz dünyayı araştırın. Düz dünyanın kenarları Antarktika dediğimiz buzullardır, ve şimdiye kadar düşen olmamıştır.
 15. Düz dünya hareketi bütün dünya çapında araştırıp delilleri gören herkesin katıldığı ortak bir uyanış hareketidir. Sadece bir takım insanlara, kurumlara yada guruplara ait bir hareket değildir. Onlar üzerinden düz dünyayı çürütmeye çalışmayın.
 16. Düz dünya hareketi Amerika’daki evangelistlerin başlattığı, düz dünya derneğinin yada Flat Earth Society’nin hareketi değildir. Bu hareket ona sahip çıkan herkesin ortak hareketidir. Ne dinsel bir harekettir, ne ateist bir harekettir, ne Amerika düşmanlığının hareketidir nede NASA düşmanlığının.
 17. Dünyanın düz ve sabit olduğunu kesin olarak biliyoruz. O konuda düz dünyaya inananların tümü hemfikirdir. Düz dünya modelinin detaylarında farklı görüş ve modellerimizin olması hepimizin ayrı araştırmalar ile ayrı sonuçlara ulaşmamızdan dolayıdır. Bu konudaki bilinmezlikler zamanla çözülecektir. Bu konudaki farklı görüşlerden dolayı düz dünya gerçeğini çürütmeye kalkmayın.
 18. Küre dünya modelini sizden çok daha fazla biliyoruz. Bize küre modelini anlatmaya kalkmayın. Küre dünyanın iddialarını defalarca çürüttük, tekrar tekrar aynı sorularla gelmeyin.
 19. Kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Dünyanın düz ve sabit olduğu bilimsel olarak ispat edilmiştir. Düz dünya fikrini inkarınız ancak sizin kaybınızı arttırır. Biz gerçekleri delilleriyle gördük ve gördüğümüzü inkar etmedik. Siz inkarcılardan olmayın ve gerçeklere sırtınızı dönmeyin. Dünya düz ve sabittir beğenseniz de beğenmeseniz de.

5 yorum:

 1. Allah akıl fikir versin diyecem ama o kadar umutsuzsunuz ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Ama siz de tembelsiniz. Kim adına tembel koyar ki?

   Sil
 2. dünyanın hareket etmediğinin delili ışık hızı dünyanın yörüngesine doğru ölçülürse 300000+30 ters istikamette ölçülürse 300000- 30 km/s olmalı fakat iki yönde de aynı çıkar bu dünyanın yörüngede hareket etmediğini ispatlar.

  YanıtlaSil
 3. Ahaha valla küre dünyaya inanan kendisinin bilimsel olduğunu sanan ama aslında savunduğu şey hakkında hiçbirşey bilmeyen sizler için üzülüyorum 20dk araştırsanız ne demek istediğimizi anlarsınız.Düz dünyaya inananlar sizin gibi ilkokul mezunu ortaokul lise terk değil rahat olun.Matematik fizik ve astronomi bilen bunun ne kadar bilimsel olduğunu gayet net anlar bu komplo teorisi değildir bilimsel deneylere dayanır 3-5 sahtekarın teorilerine dayanmaz sizde bilinçlenirsiz inşallah bigün.

  YanıtlaSil
 4. Güneş yuvarlak, ay, mars, jüpiter vs güneş sistemindeki bütün gezegen ve onların uyduları yuvarlak ama dünya düz...

  YanıtlaSil