Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Polaris ve diğer yıldızların hareketleri


POLARİS VE TAKIM YILDIZLARI


Nasa ve modern astronomiye göre dünya, saatte 1000 mil hızla, kendi orta ekseni etrafında dönen, dev bir küre. Güneşin etrafında ise saatte 67000 mil hızla dönüyor ve bu komple sistemin ise Samanyolu galaksisi etrafında saatte 5000 bin mil hızla yol alıyor. Aynı zamanda Samanyolu galaksisi de 670 milyon mil hızla uzay boşluğunda belirli bir rotada fırlıyor. Ve bütün bu hareketler sözde 14 milyar yıl önce olduğu iddia edilen “Big Bang” patlamasından kaynaklanıyor. Bu hesaba göre hepimiz, eşzamanlı olarak saatte toplam 670,5 milyar mil hızla, farklı vektörel doğrultuda hız yaptığımız anlamına geliyor. Bu zamana kadar hiç kimse böyle büyük bir hızla ve vektörel yönde hareketin hissedildiğini, ne ölçtüklerini nede duyduklarını söylemelerine rağmen, insanların büyük bir çoğunluğu ayaklarının altındaki hareketsiz dünyanın, hiç sorgulamadan saatte 600 milden daha hızlı hareket ettiğini kabul ediyorlar.


Nasa ve modern astronomi, Polaris yani kuzey yıldızının 323-434 ışık yılı yada yaklaşık 2 katrilyon mil uzakta olduğunu söylüyorlar. Öncelikle unutmayın ki, 1,9 katrilyon ile 2,6 mil uzaklık arasında 600,000,000,000,000 mil vardır. Eğer modern astronomi yıldızlara olan mesafede bile anlaşamayıp arada yüzlerce trilyon mil fark veriyorsa, belki de “BİLİM” hatalıdır ve teorilerinin yeniden incelenmesi gereklidir. Ancak bu hatalı bilimin, yıldızların uzaklığını açıklamalarına izin verilse bile, heliosentrik astronomlar hala daha, Polariz yıldızının nasıl oluyorda her zaman mükemmel bir şekilde, tam kuzey kutbunun üzerinde yer almayı başardığını yeterinde açıklayamıyorlar. Eğer küre dünya evrende saatte 670,000 mil hızla fırlarken, batı doğu ekseninde satte 1000 mil hızla dönüyorsa, güneşin yörüngesini saat yönünün tersinde saatte 67,000 mil hızla dönüyorsa, Samanyolu içerisinde saatte 500,000 mil hızla helezonik olarak dönüyorsa, nasıl oluyor da, 2 katrilyon mil uzaklıktaki Polaris yıldızı, gün be gün, yıllar boyunca, tam kuzey yönünün üzerinde konumunu koruyabiliyor ? Bu 2 katrilyon mil uzaktaki Polaris yıldızının da, dünyanın eş zamanlı sallanan, dönen ve fırlayan hareketlerini takip etmesi anlamına geliyor ki, bu durumda Polaris evrenden aynı yönde tam olarak saatte 670 milyon mil hızla fırlıyor, aynı şekilde saatte 500 bin mil hızı takip ediyor, Samanyolu galaksisinde 225 milyon yıldır sipral dönüş yapıyor ve aynı şekilde saatte 67 bin mil hızı yansıtıp, güneş etrafında 367 gün yörüngede kalıyor olurdu ! YA DA DÜNYA SABİTTİR. Tıpkı sağduyu ve günlük deneyimlerimizin kanıtladığı gibi.Newton teorisine göre dünya Haziran ayında, Aralık ayındaki pozisyonunun 190 milyon mil uzağındadır. Şimdi, orta Güney enlemlerinde olan bizlerin pencereden baktığımızda, tüm yıl boyunca, aynı pencerenin, camın aynı bölümünün aynı köşesinde, Kuzey yıldızını görebiliyor olmamız, akıllı her insan için, Dünya’nın hiçbir hareket göstermediğinin en büyük kanıtıdır.


Yalnızca bu değil. Küre dünya modelinden bakıldığında, Polaris yıldızı nerdeyse hemen Kuzey kutbu(!)nun üzerinde yer alır ve Güney yarımküre(!)nin herhangi bir yerinde görünür olmamalıdır. Heliosentrik ( Güneş merkezli ) modelde, Polaris yıldızının Güney yarımküre(!)de görülebilmesi için, gözlemcinin bir şekilde ayaklarının altındaki kürenin içinden bakması ve millerce mil, kara ve denizin şeffaf olması gerekmektedir. Ancak Polaris yıldızı yaklaşık 23,5 derece Güney enleme kadar görülebilmektedir.

Eğer dünya bir küre ise ve Kuzey yıldızı Kuzey ekseninde askıdaysa, onu Ekvator ötesinde tek bir derece ya da kutuptan 90 derecede görmek imkânsız olurdu. Görme hattı belirlenen küreyi teğet geçer ve bunun sonucunda, Kuzey yıldızından birkaç mil dışarı ve farklı bir yöne doğru olurdu. Ancak Kuzey yıldızının Ekvatorun ötesinde, Oğlak dönencesine kadar bile görülebilir olduğu birçok vaka kaydedilmiştir. Yani dünyanın küre olduğunu söyleyenler haklı ise, Ekvatorun güneyinde seyahat edenlerin Kuzey yıldızı Polaris’i görmesi mümkün değildir. Ama durum hiçte öyle değildir. Oysa gayet iyi biliyoruz ki bu yıldız, denizciler tarafından, ekvatorun 20 dereceden fazla Güneyinde dahi bile gözlemlenmektedir. Bu gerçektir. Tıpkı diğer düz dünya gerçekleri gibi.

Çaresiz heliosentrik modelciler, bu göze batan problem için, aslında küre(!) Dünya’nın 23,5 derece geri dikey eksene doğru yatık olduğunu iddia ettiler. Yaptıkları bu zekice değişime rağmen, teorileri hala diğer birçok takımyıldızlarının görünülürlüğünü açıklamıyorlar. Örneğin Büyükayı, Polaris’e çok yakın, 90 derece Kuzey enleminde ( Kuzey Kutbu(!) ), aşağı doğru 30 derece Güney enlemine kadar görülebilir durumdadır. Tilkicik takımyıldızı 90 derece Kuzey enleminden 55 derece Güney enlemine kadar görülebilmektedir. Boğa, Balık ve Aslan takımyıldızları 90 derece Kuzey enleminden 65 derece Güney enlemine kadar gülebilmektedir. Kova ve Terazi 65 derece Kuzey enleminden 90 derece Güney enlemine kadar görülebilmektedir. Başak takımyıldızı 90 derece Kuzeyden 80 derece Güneye kadar görülebilmektedir. Ve Orion takımyıldızı 85 derece Kuzeyden 75 derece Güney enlemine kadar görülebilmektedir. Küre(!) Dünya üzerindeki bir gözlemcinin, ne kadar eğim ya da yatıklık olursa olsun, bu kadar uzağı görebilmesi mantık olarak mümkün değildir.
Heliosentrik modelde ortaya konulan yalan ve yanlış kanıtların hepsinden, sadece bir tanesini ele aldığımızda bile, Küre modelin ne kadar saçma ve yalan olduğunu ortaya çıkmaktadır.

2 yorum:

  1. Aralık ayında gece dünyadan 430 ışık yılı uzaklıktaki polarisi görüyoruz. Haziran ayında dünya Güneşin diğer tarafına geçtiğinde geceleyin Aralık ayına göre zıt istikamette polarisi yine görüyoruz. Haziran ayında geceleyin polarisin bizim görüş alanınımıza girebilmesi için en az 860 ışık yılı kat etmesi gerekir. Dünya her altı ayda geceleri zıt yönlere bakar ama aynı yıldızları görürüz.Küreciler yıldızlar da dünyamız la birlikte döndükleri için yerleri değimiyor demektedirler. Binlerce ışık yılı uzaklıktaki yıldızlar dünya ile birlikte dönebilmeleri için binlerce ışık yılı mesafe kat etmeleri gerekir, bunun içinde binlerce yıl gerekir.Örneğin evimin önünde duruyorum ve bin ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızı görüyorum. Altı ay sonra evimin arkasına geçiyorum aynı yıldızı görebilmem için en az iki bin ışık yılı yani iki bin yıl geçmesi gerekir. Bu durum dünyanın güneş etrafında dönmediğinin bir kanıtıdır.

    YanıtlaSil