Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Küre Dünya'nın Temelleri Atılıyor! (GİZEMLİ SÜREÇ)

Kronolojik Gizemli Süreç ;

Hepimiz için önemli olan bir dizi bilgi sıralaması yaptıktan sonra konumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Özellikle bu sıralamayı vermiş olmamızın sebebi Düz Dünya da gerçek ve kurgu analizinin iyi yapılmasını sağlamak. Eğer Antarktika'nın kendisini ve ne kadar önemli bir bölge olduğunun analizini doğru yaparsak sır gibi saklanan geleceğin aslındageçmişte gizlendiğini görmüş olacağız. Bu Kronolojik süreç bilgisi daima Düz Dünyaya olan bakış açınızı derinleştirip algınızı berraklaştırmayı sağlayacaktır.

1928 ANTARKTİKA OPERASYONU


1928 Amiral Richard BYRD tarafından Antarktika'ya yapılan ilk sefer. Araştırma tam olarak 2 yıl sürdü.
1933-35 yılları arasında 2.i bir keşif operasyonu daha yapıldı.


1941 ATLANTİK SÖZLEŞMESİ


14 Ağustos 1941. Atlantik sözleşmesi. İngiltere ile ABD arasında yapılan bir sözleşme. Artık sömürge altına alınacak bir kıta kalmadığı tespiti yapılmış ve artık sömürge toprakları aranmayacak kararına varılmıştır.

1946 OPERASYON HIGHJUMPAdmiral Richard BYRD önderliğinde ABD ordusunun 1946'da Antarktika'ya keşif amaçlı yaptığı bir operasyondur. Adı “Operation Highjump”dır.. Apollo Operasyonları aslında bu operasyonun devamı niteliğindedir. Buna ilerde değineceğiz elbet de. Bir keşiften daha çok bir işgal girişimi gibi görülen operasyona ABD deniz kuvvetilerine ait kruvazörler, destroyerler, buz kırıcılar ve birçok araç dan oluşan 12 adet gemi ve denizaltılar ile 1 uçak gemisi, 5 bine yakın mürettebat, 6 helikopter ve 15 uçak katılmıştır.


1947 KUZEY KUTBU OPERASYONU


Yine Amiral Richard BYRD öncülüğünde 1947 Şubat-Mart ayları arasında yapılmış bir operasyondur. Amiral BYRD'ın Kuzey Kutbu günlüğü bu sürecin aydınlatılmasında büyük önem taşırken maalesef sırlarını ve gizemlerini barındırarak rafa kaldırılmıştır. Günlük adeta bir bilim kurgu filminden fırlamış gibidir. Belki de Antarktika operasyonuna gölge düşürmek adına zorla elitler tarafından yazdırılmış bir günlük bile olabilir. Devam eden yıllar da Amiral BYRD psikolojik rahatsızlık teşhisi konularak görevinden alınmış ve tedavi görmeye zorlanmıştır.

1955 - 1956 OPERASYON DEEP FREEZE


1 yıl süren operasyon ABD ' in Antarktika' da bir dizi askeri üs kurma misyonunun kod adıdır. Artık bir kıta olmadığı anlaşılan bu bölge askeri üslerin kurularak koruma altına alındığı bir yerdir.


1958 NASA KURULUŞU.Nasa ''National Aeronautics and Space Administration - Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) 34. ABD başkanı Alman asıllı Dwight Eisenhower hükümeti tarafından 29 Temmuz 1958 tarihinde kurulmuştur. 2.Dünya savaşı sonrası uzay programına hız veren ve ilk insan yapımı uydusu Sputnik 1 'i yörüngeye oturtan Sovyetler Birliğinin başarısı sonrası ABD özellikle savaşdan sonra ülkeye gelen Alman mühendislerin önderliğinde çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmış ve gerek askeri gerek sivil birçok kurumu da dahil ederek NASA adıyla sivil amaçlara yönelik bir kurum oluşturulmuştur. Ve 1 Ekim 1958 tarihinde NASA çalışmalarına resmen başlamıştır.

(Nasa'nın Kurulmasından 3 Yıl Sonra!)


APOLLO PROJESİ (1961– 1972)
Apollo 1.
1967 yılında ilk olarak gerçekleştirildi..Apollo 1 ABD'nin Gemini Projesi'nden sonra Ay yüzeyine inmek ve Ay'ı incelemek amaçlı başlatılan programın ilk ayağıdır. 27 Ocak 1967'de Apollo 1 Dünya'da test aşamasındayken kapsülde çıkan yangın sebebiyle '' komploya kurban gittiklerini düşündüğümüz'' 3 astronotunölümü ile sonuçlanmıştır. 

ABD bu olaydan sonra Apollo programını bir süre askıya almış ve kapsülü daha güvenli hale getirme çalışmalarına başlamıştır.

Apollo 4-5-6


1967 ve 1968 yıllarında Apollo 4,5 ve 6 insansız denemeler yapılarak gerekli önlemler alınmaya çalışılmıştır.

Apollo 7-8

Apollo projesinin ilk başarısıdır. W.Schirra komutasında olan Apollo-7 uzay aracının dünya yörüngesine başarılı bir sefer gerçekleştirmiş ve Aralık ayında F.Borman komutasındaki Apollo 8 ayın yörüngesine oturmayı başarabilmiştir. Yörüngede 20 saat içinde toplam 10 tur atılmıştır.

Apollo-9 ve Apollo-10 .


1969 yılında Apollo-9 ve Apollo-10 uzay araçlarında ilk kez Ay Örümceği denilen bir modül kullanıldı.

Apollo 11 

16 Temmuz 1969 - tarihinde fırlatılan ve Neil Armstrong, Michael Collins ve Buzz Aldrin’in içinde bulunduğu Apollo-11 uzay aracı başarılı bir yörünge yolculuğu sonrası aya inmek için hazırlandı. Ay Örümceği Modülüne geçerek ay yüzeyine inmeyi başaran Armstrong ve Aldrin 2buçuk saat yüzeyde temas sağladılar. Ekip dünyaya geri dönerken 21 kiloluk Ay örneklerini de Dünya'ya getirdiler.(!)

Apollo 12

14 Kasım 1969 Apollo 12 ekibi Ay görevi için fırlatılmışlardır. Intrepid adlı Ay Örümceği ile yüzeye inen Conrad ve Bean Ay üzerinde incelemelerde bulunmuştur.

Apollo 13,

11 Nisan 1970’de fırlatılan Apollo-13 isimli uzay aracında ay yolundayken bir patlama gerçekleşmiş ve astronotlar büyük güçlükle Dünya’ya geri dönebilmişlerdir. 


Komuta Modülü USS Iwo Jima gemisinin güvertesine indirilirken, 1970

Apollo 14,

31 Ocak 1971  Antares isimli modülle beraber yüzeye inen ekip araştırmalarda bulunmuştur.

Apollo 15,

Apollo Projesi'nin dördüncü ay yüzeyine iniş programı.

26 Temmuz 1971 Falcon adlı Ay modülü ile birlikte yüzeye inen ekip, ay taşıtını ilk defa kullandı.

Apollo 16,

ABD'nin Apollo Uzay Programı'na ait görevlerinden birinin adıdır. 16 Nisan 1972 tarihinde gerçekleşen bu yolculuğun ekibi, John Young, Thomas Mattingly ve Charles Duke'den oluşuyordu. Orion adlı Ay Örümceği ile birlikte ekip yüzeye inmiştir.

Apollo 17

7 Aralık 1972 tarihinde Ay'a giden ABD'li uzay ekibi. Ay'a inen son insanlı uçuş olmuştur.

Challenger adlı modülle Dr. Schmitt ve Cernan Ay yüzeyine inip 22 saat süren bir araştırma yaptılar.


1962 Operasyon FISHBOWL

https://www.videoman.gr/tr/110271
(Bombalama videosu)

Amerika sağ eli ile NASA' nın Apollo projesini yürütürken sol eli ile aynı yıl FİSHBOWL ''AKVARYUM'' isimli bir başka operasyon ile Gökyüzünü Nükleer Silahlar ile vurmaya başlıyor.!


Burda ki asıl soru Antarktika' da ne keşfedildiğiydi? Nasa'nın kurulmasına, APOLLO (Sahte Ay Projesi! - ''Antarktika Ötesi Keşif Çalışması'' ) ve FİSHBOWL operasyonlarının planlanmasına sebep olacak ne keşfedilmiş olabilir? Belki de yüzlerce yıldır üzerinde çalıştıkları KÜRE MODEL çöp olmak üzereydi ve Dünya DÜZ olduğu için Antarktika ötesi ile Gökyüzünde bir dizi çalışmalar yapılması gerekiyordu?

Yukarda sıraladığımız Operasyon Highjump henüz gizemini koruyor olsa da önemlilik teşkil ettiğinden dolayı bir sonra ki yazımızda bu konuya yer vereceğiz. Düz Dünya ile ilgili birçok konunun gizemini ve perde arkasında kimlerin olduğunu bulabildiğimiz tüm kaynaklar dahilinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Amiral BYRD'ın da söylediği gibi;
 '' Bu açgözlü ve sömürücü dünyada kesin olarak eminim ki, insanoğlu gerçekleri daha fazla bastıramayacaktır.''