Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Foucault Sarkacı Dünya'nın döndüğünü ispatlamaz!

FOUCAULT SARKACIYerçekimi Isaac Newton tarafından Kopernikʼin güneş merkezli sistemini desteklemek için teorize edilmiştir.

Günümüzde yerçekimini açıklamak için Einsteinʼın teorize ettiği genel görelilik kuramı yerçekimi teorisini haklı kılmak için kullanılır. Fakat bunlar gözlemsel ve deneysel olarak kanıtlanamadığı için denklemler ve teoriler olarak kemikleşmiştir.

Foucault sarkacı Leon Foucault tarafından 1851ʼde küre dünyaʼnın dönüşüne ispat olarak lanse edilmiştir.

Fakat sarkaç ileri geri sallandıktan bir süre sonra yavaşlayarak durmaktadır ve manuel olarak tekrar başlatılması lazımdır.

Günümüzde elektro-mıknatıslı motorlar sayesinde sarkacın durmaksızın sallanması sağlanmaktadır. Foucault sarkacı Avrupa ve Amerika başta olmak üzere bir çok ülkenin müze ve bilim evlerinde bulunabilir.