Header Ads


Düz Dünya Gerçeği eser miktarda uyanmış, sorgulayabilen, cesur ve özgür beyinler içindir. Bu sarsıcı gerçeği herkes gibi önce reddedip alay edeceksiniz. Olur da tüm yargıları bir kenara bırakıp sabırla ve sakince incelerseniz doğuştan kazanılmış bu zeki programlamayı kırabilir ve gerçekleri içeri alabilirsiniz.
Üzerindeki en güçlü programlamayı kırmaya cesaretin var mı? Yok mu?

Amiral Richard BYRD ve Operasyon HIGHJUMP!


Amiral Richard BYRD ve Operasyon HIGHJUMP!

(ANTARKTİKA)

İnsani yaşam koşullarına uygun olmayan sıfırın altında ki soğuk iklimi ile yeryüzünün (sözde) en büyük 5. kıtası, en soğuk bölge olarak bilinen ve günümüzün en gizemli kara parçası olan Antarktika maalesef bugün ABD ve BM' e ait askeri görevliler tarafından kontrol altındadır. Devasa yükseklikte ki buzul dağları (%99 buzul) ile bu kıtaya benzer yapı izlenildiğinde bizlere ürpertici bir görsel şölen yaşatmakta. Sırları ve mistik gizemi yüzeyinin her bir metrekaresine yayılmış olan bu bölgede çok az araştırmacı insan ve birkaç çeşit deniz canlısı dışında kimseler yaşayamamaktadır. 1820'li yıllara ait Antarktika ile ilgili bazı kaynaklara ulaşılsa bile hiç kimsenin gidemediği gitse de detaylı notlar bırakmadığı aşikar.


Elimizde ki en ilginç notlardan bir kaç tanesini yazmak gerekirse; Seyyah James Clark Ross 5 Ekim 1839' da Güney Kutbunu tam olarak 4 yıl 5 ay' da devrettiği, Kaptan James Cook buzullar ile çevrili kıta da bir geçiş yolu ararken 3 yıl 8 gün de 96.560 km yol katederek kıtayı devrettiği günlüklerine kaydettiği, ve Seyyah William Carpenter Challenger isimli gemisi ile Antartikayı 3 yıl da tamamlayarak 111 bin km yol kat ettiğidir.. Güney Kutbu denilen sözde Kıtayı ortalama 100bin km yol kat ederek dolaşan bu seyyahların geride bıraktığı kayıtlar ile şuan öğretilmek de olan Küre Dünyanın 40.076 km'lik en uzun bölgesi Ekvator ile arasında komik matematiksel çelişkiler olduğunu söylemekte fayda görüyoruz.Yinede gerçek Antarktika serüveni 1946 yılında, 2. Dünya savaşından 1 yıl sonra Amiral BYRD 'n komutasında ki askeri araştırma operasyonu olarak bilinen OPERATİON HİGHJUMP ile başlıyor.. 1888 doğumlu Amerika donanma subayı olan BYRD keşifler konusunda uzman, lider bir havacı ve uçak navigatörü, zor ortamlarda yapılan keşiflerin öncüsü ve onur madalyaları bulunan ünlü bir kutup kaşifi.. Ayrıca donanmanın en genç amirali olan BYRD şimdiye kadar Düz Dünya araştırmalarında güvenebileceğimiz en gizemli kaynak.


Kutuplar üzerinde uçuşlar yapmış olan BYRD 'ın Antarktika' da ki öncelikli amacı askeri personelleri eğitmek ile birlikte bazı araştırmalar yapmak, ve burada üs kurmaya musayit bölgelerin tespitinin yapıldığını iddia etse de 8 ay sürmesi planlanan operasyon maalesef bazı huzursuz edici olayların yaşanmasının ardından 8. hafta da aniden sonlandırılıyor. Tüm personel ve araçlarıyla alel acele bölgeyi terk eden BYRD, 1 uçak ve 2 helikopterin düştüğüne dair resmi açıklamalarda bulunuyor. Şili 'li yetkililer ve Sovyetler kayıpların çok daha fazla olduğu iddia ederken aynı kaynaklara ve Sovyet ajanlarının aktardıkları bilgiye göre Nazi kamplarının bulunması ve yok edilmesi gibi bir plan öngörüldüğü bildiriliyor. Bazı kaynaklara göre henüz açıklanamamış bir düşman ile karşı karşıya gelindiği de söyleniyor. Bizce bazı bilimsel araştırmalardan sonra anormal aktivitelerin kaydedildiği ve özel tespitlerde bulunulmuş da olunabilir.. Tabi ki bu tespitler sonrasında öngörülen bazı stratejik planlamaların geliştirilmesi sonucuna varılmış olması çok daha kuvvetli bir seçenek. Ayrıca ABD'nin bu operasyon öncesinde hiçbir ülke ile işbirliği yapmaması, yabancı gözlemci bulundurmaması kesinlikle Antarktika da bilimsel araştırmalar yapılmış olunabileceğinin kanıtı olabilir. Velev ki Apollo Projesi - Operasyon HighJump'ın devamı niteliğini taşıyor olması fikri daima kafamda yer edinmiştir. Çünkü birbirleriyle ilişkili kronolojik bir gizem sarmalının tamda bu bölgede start veriyor olması söz konusudur.


HighJump operasyonundan dönen BYRD medyayı uzunca bir süre meşgul edecek röportajlar veriyor. Elitler ise bu zaman zarfında Highjump sonrası Antarktika' da yeni incelemeler de bulunmak ve araştırmalarını derinleştirmek için bu operasyondan 12 yıl sonra NASA'yı kuruyor. Artık karadan geçilemeyeceği anlaşılan ve araştırma ekibine ağır kayıplar verdiren Antarktika'nın ötesine NASA yardımıyla geçme planları çoktan yapılmıştı. Ay yüzeyinde yapılması planlanan Apollo operasyonları bu işin karanlık tarafıydı. Tabiri caizse aynanın diğer yüzü. Amiral BYRD medya ile iyice samimi olmuş ve ilginç röportajlar vermeye devam ededursun, bunlardan en ilginç olanı Longines Chronoscope isimli televizyon programına verdiği ''Güney kutbunun ötesinde, hiç kimselerin ayak basmadığı Birleşik Devletler den bile büyük kıtalar var'' demeci olmuştur. Aslında Düz Dünyacıları düşünmeye ve araştırmaya sevk eden ilk sözlü kaynak bu olmuştur. Ayrıca Nasa' nın kurulmasından 4 yıl önce (1954) böyle bir röportajın verilmesi NASA' nın kurulma amacına da ışık tutuyordu. Röportajın devamında sunucu Rusya gibi büyük bir tehdidin olduğu bir dönemde Antarktika' ya olan ilgilerinin nedenini sorduğunda BYRD bilimsel araştırmalar için uygun kıtaların burada olduğunu, kömür, petrol, zengin minareller, uranyum gibi bir çok kaynağın bulunabileceğini ve ülkenin geleceğinin burada olduğunu söyleyerek yakında başlanacak olan DEEP FREEZE operasyonu ve yeni araştırmalar hakkında bilgi veriyordu.. 1955-56 yılına gelindiğinde (Nasa'nın kurulmasından 1 yıl önce) Deep freeze operasyonuna start verilirken 1yıl süren bu operasyondan yine 1 yıl sonra tarih 11 Mart 1957 gösterdiğinde üstad Amiral BYRD Boston şehrinde gizemli bir biçimde ölü olarak bulunuyor.


Ölmeden önce yaptığı ilginç röportajlar yüzünden kafaları iyice karıştıran BYRD bir süre karanlığa çekilerek sessizliğe gömülmüş ve akıl hastası muamelesi görerek elit yapıdan dışlanmıştır. Amiral BYRD ile başlayan gizemli Antarktika serüveni ölümünden 2 yıl sonra 1959 yılında ''sonsuza dek salt barışçıl amaçlarla yararlanılmasının sürdürülebilmesi için'' BM tarafından ANTARKTİKA Antlaşması ile son buluyordu. Elitler bu büyük gizemi sonlandırdığını düşünürken biz Düz Dünyacılar için artık yep yeni bir başlangıcın startını vermiş oluyorlardı.

Hiç yorum yok